RUFFIT_MAZI_ON_BIKE

Ruffit מנשא לכלבים

שם הכותב/ת: יונתן ריברה

צילום: ruffit.com

כשהאדם היה בתחילת התפתחותו ועסק בליקוט וצייד, הוא נשא את התינוקות הצעירים שלא יכלו להלך בעצמם במנשא על גבו. גם כיום ניתן לראות ברחבי העולם (השלישי בעיקר) הורים (בעיקר אמהות) הנושאות את תינוקיהן צמודים אליהן. בעולם המודרני המפותח ישנם פתרונות נוחים הרבה יותר לילדים צעירים, אך יש המשמרים את הגישה ומנשאים לתינוקות הפכו לציוד טיולים להורים צעירים הרוצים לצאת אל הטבע בלוווית ילדיהם הצעירים.

יונתן ריברה הוא ספורטאי חובב ומנסה לעסוק בכך בכל הזדמנות הנקרית בדרכו. הוא רץ, הולך ורוכב על אופניים. יונתן ריברה הוא גם בעליו של Mojo, כלב שהוא תערובת של שנאוצר ננסי, ג׳קראסל טרייר ועז הרים (כפי מעיד עליו יונתן על פי יכולות הטיפוס המדהימות שלו). ״בפעם הראשונה ש-Mojo הסתכל בי במבט מלוכסן לא ידעתי שכל כך מהר הוא יתפוס חלק כה מרכזי בחיי. הוא שקל פחות מקילוגרם אחד והוא למד למלא תפקידים רבים; שומר ראש, כרית, מגרש סנאים, מכרסם נעליים ויותר מהכל הוא החבר הטוב ביותר שלי״, אומר יונתן. Mojo בן 12 ומלווה את יונתן לכל מקום שירוץ, ירכב או ילך. הרעיון לפיתוח המוצר נולד כתוצאה מארוע שטילטל את שניהם.

באחת הפעמים בהן יונתן רכב על אופניו ו-Mojo רץ לצידו, דרך Mojo על שבר זכוכית ונחתך עמוקות בכפתו. הוא החל לאבד דם רב ויונתן נאלץ לאלתר מנשא שבעזרתו נשא את Mojo שותת הדם אל המרפאה הווטרינרית הקרובה. המזל שיחק לשניהם ו-Mojo שרד את הפציעה אך הארוע הותיר את רישומו והוליד את Ruffit Dog Carrier™.

Ruffit Dog Carrier™ הוא מנשא המיועד לכלבים עד לגודל בינוני ומאפשר לקחת את החבר הטוב ביותר שלכם בדרך נוחה לכל מקום. המנשא מאפשר ניידות מלאה בנוחות מירבית ועם שמירה על בטיחות הכלב המאובטח בנוחות אל המנשא. שלא כמו במנשאים המיועדים לצרכים דומים, Ruffit עוצב להיות מנשא ייחודי ולא תרמיל גב שעבר הסבה או שהותאם לשאת גם בעל חיים. חלקו התחתון של המנשא מעוצב כך שהכלב יושב בתנוחת הישיבה הטבעית שלו ואילו החלק העליון מורכב מרצועות המנשא בלבד, מאפשר לזרימת אויר מירבית ומעניק לכלב תחושת טבעית של חופש. למרות כל זאת, הכלב מאובטח היטב למנשא באמצעות זוג רצועות צולבות העוברות על גבו אך המותירות את רגליו הקדמיות במצב טבעי כמעט לגמרי. את הגפיים הכלב יכול להניח על הכתפיים של בעליו וכך הוא מציץ מעבר לכתפו אל הדרך. הרצועות המחזיקות את המנשא אל כתפי הנושא, מרופדות ומצמידות את המנשא בצורה מיטבית אל הגב. רצועת חזה תשמור על מקומן על הכתפיים ותמנע מהם להשתפשף כנגד הכתף.

הערה חשובה: כלבים אותם נושאים במנשא לרכיבת אופניים במהירות גבוהה מומלץ לצייד במשקפי מגן.

ל-Ruffit Dog Carrier™ מספר מידות וחשוב מאוד למדוד את אורך גבו של הכלב. מודדים בעזרת סרט מדידה (כמו של חייטים), ויש למדוד מהקולר ועד שורש הזנב). המנשא מתאים לכלבים מאורך גב של ״10 (25 ס״מ) ועד לאורך גב של ״18 (46 ס״מ)  עם שלוש מידות ביניים: ״12 (30.5 ס״מ), ״14 (35.5 ס״מ), ו-״16 (40.5 ס״מ). במידה והמידה גדולה (גם במ״מ אחדים) יש להזמין את המנשא בגודל הגדול יותר. אך לא תמיד המידה היא חזות הכל… אם הכלב שלכם גדול מ-״18 (46 ס״מ) או שוקל יותר מ-12 ק״ג הרי שהמנשא אינו מיועד לו (ומן הסתם יהפוך את החוויה להרבה פחות מהנה עבורכם). ניתן לכבס את המנשא אך לא במכונה וכדאי לעשות זאת ביד ועם אבקת כביסה עדינה. בכל מקרה, חשוב לבחון את המנשא מעת לעת ולבדוק אם הכל תקין.

כידוע, לא כל הכלבים משתפים פעולה מיד בפעם הראשונה ויש צורך בהסתגלות למנשא. רצוי לבחון את נכונותו של הכלב בתחילה בסביבה מוכרת ולפרקי זמן קצרים, אך גם אתם תיווכחו כי הקירבה אליכם והיציאה החוצה פועלים את פעולתם וגם אתם וגם כלבכם תמצאו את ההרפתקה מעשירה ומלכדת. לפני היציאה דאגו שכלבכם ״התרוקן״ ואינו ״לחוץ. תכננו את המסע שלכם באופן כזה שלאחר פרק זמן לא ארוך מדי ניתן להוריד אותו לחילוץ עצמות קצר או לשלב אותו בחלק מן המסלול. •

לפרטים נוספים: www.Ruffit.com

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf