eytan-1186

KYNOWEB

שם הכותב/ת: (Ron Baltus) וארנסט פון שייבן (Ernst von Scheven) רון באלוטס

צילום:מערכת חיות הבית

בכל פעם שהתגלגל לידי ביטאון ההתאחדות הכלבנית ההולנדית, לא יכלתי שלא להתפעל מהכיסוי הנרחב למרבית הארועים, לעומק הכתבות ולהפקה המוקפדת. הולנד מעניקה תשומת לב מיוחדת לכל תחומי העיצוב והתוצאה משובבת עין. כל מי שניסה את כוחו בצילום יודע שמעבר לרגע הנכון של הצילום, קיימים עוד משתנים רבים בדרך לצילום מעניין. אמנם בעידן האינסטגרם, התווספו שלל אפשרויות ההופכות תצלום אקראי לעבודה אמנותית. ועדיין, יש הבדל גדול מאוד בין עבודת צילום איכותית לבין צילום שגרתי.

הכתבה שלפניכם תסביר היטב את ההבדל…

בתערוכה האירופאית בהולנד (ליווארדן 2012) התוודעתי לצמד צלמים הולנדיים, שהסתבר לי מאוחר יותר שהיו אלו צלמיה הרשמיים. הם ליהטטו בין כל הזירות, ובמקביל צילמו את זרם הזוכים מהזירות שעלה והתייצב באולפן הצילום שהקימו בירכתי אחד האולמות. המקצוענות, הגישה והתוצאות לא שיקפו במאומה את צפיפות הארועים ועומס הפרטים. התוצאות היו מוקפדות, עשויות למשעי וחשוב לציין, יפיפיות. בלי גינונים מיותרים הם שמחו לשלוח לי את סדרת הצילומים של מנצחי הקבוצות וכוכבי התערוכה וכך לכיסוי המילולי היה גם כיסוי צילומי איכותי ומקצועי. בדפים הבאים תוכלו למצוא חלק קטן מעבודתם מעוררת ההשראה.

Kynoweb מאחדת שני צלמים מקצועיים מוכשרים מאין כמותם; רון באלטוס, בן 56 (Ron Baltus) המתגורר בעיר אלמייר, וארנסט פון שייבן, בן 41 (Ernst von Scheven) המתגורר בדן האג. שניהם חולקים את האהבה לכלבים ותשוקה לצילום,  וכפי שניתן להבחין זהו שילוב מנצח.

השניים הם הצלמים הרשמיים של התאחדות הכלבנית ההולנדית (Raad van Beheer) ונמצאים בכל תערוכות הכלבים עם האולפן הנייד שלהם. בנוסף, השניים מצלמים גם בסטודיו, במסלולי האג'יליטי ומגרשי הפריסבי. "האתגר הצילומי הגדול ביותר הוא בצילום החופשי, כאשר דבר אינו מתוכנן. הנסיון שיש לנו בצילום כלבים, הידע הטכני ובעיקר היצירתיות הם הרכיבים המביאים ללכידת הרגע הנכון, והתוצאה המרהיבה והמיוחדת היא בהחלט שווה את המאמץ", מספר רון.

גם רון וגם ארנסט מצלמים נושאים נוספים, רון מצלם ארועי ספורט, בעיקר כדורגל וארנסט מצלם אנשים וצילום תעשייתי.

לשניהם מספר כלבים; ארנסט הוא איש הטריירים, והוא אוהב במיוחד את אופיים (עקשניים, פיקחים ומצחיקים). הוא מגדל פוקס טרייר זיפי בן 9, וקרי בלו טרייר בן 6. רון עובד עם שני הכלבים במסגרות אג'יליטי ומשמעת והקרי בלו הוצג בתערוכות והוא אלוף הולנד.

רון מעדיף את הגזעים העובדים והפעילים והוא מגדל שלושה כלבי רועים בלגיים וכלב זאב צ'כי, שהפך להיות מודל צילום מדהים. כל החבורה חיה בשלווה זה עם זה ועם שלושה חתולים. רון עובד עם הכלבים במסגרת אג'יליטי וגישוש.

גם ארנסט וגם רון ידועים מאוד בהולנד בכל המסגרות הכלבניות, בתערוכות ובמופעי הספורט הכלבניים השונים. תצלומיהם ראו אור מלבד בירחונים ההולנדיים גם בירחונים בינלאומיים נוספים. צוות Kynoweb נוכח במרבית הארועים הכלבניים החשובים, אליפות העולם, אליפות אירופה וקראפטס. הם משתפים פעולה עם הירחון "Our Dogs" הבריטי הוותיק, המפרסם את צילומי מנצחי הקבוצות ומנצחי התערוכות ההולנדיות.

אתם מוזמנים לגלוש לאתר Kynoweb שם ניתן להתרשם מהיקף העבודה ואף לרכוש תצלומים on-line. ארנסט ורון מזמינים אתכם להצטרף אליהם גם ברשתות החברתיות ולעקוב אחר החידושים והתצלומים העדכניים ביותר של Kynoweb בזמן אמת.

לפרטים נוספים: www.kynoweb.com

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf