DSC_0450

תערוכה עולמית אינה דבר של מה בכך.. תערוכות החתולים העולמית של-FIFe,

שם הכותב/ת: מר רוברט רביב

צילום: כתבה הגב’ נורית פאל

29-30 באוקטובר פוזנן פולין

 יותר מ-1500 חתולים, 31 שופטים מרחבי העולם (כולל שופטת ישראלית אחת), רבבות מבקרים, תפאורה תאטרלית עם בימוי מוקפד, דיילים ודיילות במדים ייצוגיים, שפע קונפטי הנשפך מעל – זוהי התערוכה העולמית של FIFe – הארוע הנוצץ והחשוב ביותר לשנת 2011 בעולם החתולים.

התערוכה העולמית של-Federation International Feline) FIFe) היא תערוכת החתולים היוקרתית והגדולה ביותר ונערכת אחת לשנה בסוף אוקטובר, בכל פעם, במקום אחר בעולם. בתערוכה יכולים להשתתף רק חתולים מהרמה הגבוהה ביותר להם הישגים מוכחים בתערוכות קודמות. חתולים אלו עם עבר מפואר של נצחונות בתערוכות בארצותיהם וגם ברחבי העולם הם למעשה החתולים היפים ביותר בעולם, מקשת מרהיבה של גזעים. לזוכים בתערוכה העולמית מוענק התואר היוקרתי  World Winner, או בקיצור WW. תואר זה ניתן לצמיתות ויפאר מעתה ועד עולם את תעודת היוחסין.

את התערוכה העולמית נבחרה השנה פולין לארח. רמת הביצוע והאירגון הצדיקה את כל התחזיות; התערוכה נערכה במרכז הקונגרסים המרהיב והמודרני של העיר שבלט במבנהו הייחודי כשהמטוס שהטיס אותנו חג בשמי העיר לקראת הנחיתה. את ישראל ייצגה משלחת קטנה אך מגובשת של עמותתינו “סברה-קט”, שהתקבלה בלבביות וברוב הדר על ידי המארגנים, שעשו את הכל בכדי להנעים את שהות המשתתפים (ואת שלנו במיוחד). בחלקי נפל הכבוד הכפול; כנשיאת “סברה-קט” לעמוד בראש המשלחת, וכשופטת בינ”ל לכל הגזעים, לשפוט בארוע החשוב ביותר של FIFe לשנת 2011. חבריי למשלחת, הגב’ טניה גנים (מנהלת התערוכות של סברה-קט), מר רוברט רביב (יו”ר העמותה) הגב’ אירית לוינגר (מנהלת יחסי הציבור) והגב’ גלי גוזלי (מזכירת העמותה) ייצגו היטב את העמותה; הגב’ טניה גנים הציגה את “ג’ניפר”, חתולה מגזע הדבון רקס מגידולה. מר רוברט רביב, חמוש במצלמתו המקצועית, הנציח כל התרחשות, ואירית וגלי ייצגו היטב את העמותה וכמובן סיפקו רוח גבית והרבה עידוד לטניה ולג’ניפר.

דגלי האומות המשתתפות נתלו ברוב הדר בחלל האולמות הענקיים שקושטו בכרזות התערוכה שגם נתלו מחוץ לאולמות. במבואות מרכז הקונגרסים השתרך תור ארוך של מבקרים, שגדש במשך יומיים את זירות השיפוט ואולמות התצוגה. קשה היה שלא להתרגש למראה הדגל הישראלי המתנופף בטקס הצגת דגלי האומות במיוחד על רקע משקעי העבר וחורבן התרבות היהודית בפולין בתקופת השואה. המארגנים הם מאוהדי ישראל המושבעים ונתנו לכך בימה בכל הזדמנות, כך גם כשהוצגתי בין שופטי התערוכה.

טקס הפתיחה הססגוני היה פתיח נאות לתערוכה, וברוב הדר החלו השופטים להתפזר אל זירות השיפוט שלהם. תזמורת שהורכבה ברובה מנגניות בבגדים זוהרים ניגנה במשך ימי התערוכה. חללי התצוגה המרווחים, הזירות המאורגנות, והמבקרים הרבים תרמו כל אחד את חלקו ויצרו אוירה נפלאה של הפנינג חגיגי ומופלא של כל אוהבי החתולים מכל רחבי העולם. חתני השמחה הראשיים – החתולים המוצגים – הגיעו אל זירות השיפוט וקיבלו תשואות רמות (כל אחד בתורו). עד מהרה נוצרו טבעות הדוקות של צופים וסקרנים מסביב לזירות, עוקבים בדריכות אחר מהלך השיפוט, מקשיבים רוב קשב להסברי השופטים וגומלים לשופטים ולמציגים במחיאות כפיים רמות.

ביומה השני של התערוכה, מנצחי הכיתות, כל אחד בקטגוריה שלו עלו להתחרות על תואר “כוכב התערוכה”. ששת הזוכים – אחד בכל קטגוריה – זכה לגשם של קונפטי ולמחיאות כפיים רמות, ועד מהרה צבעוניות הרצפה והקירות התמזגה לערב רב של צבעים וצורות, קולות תרועה ומחיאות כפיים. FIFe מעניקה תשומת לב מיוחדת לחתולי הבית הנשפטים בקטגוריות מיוחדות וזוכים לאותו היחס והכבוד של אחיהם הגזעיים, לגאוות בעליהם המאושרים. בין חתולי הבית הזוכים ניתן היה למצוא כאלו שהגיעו מכל העולם. ברשימת הזוכים ניתן היה למצוא זכר ונקבה שלמרות שהגיעו מפינלנד הרגישו מאוד בנוח עם בעליהם המאושרים.

טקס הסיום הגיע -מרגש וססגוני; הבימה המרכזית נצבעה באור צבעוני, הזוכים המאושרים הועלו אל הבימה לצלילי התזמורת, דיילים העניקו פרחים לשופטי התערוכה שהוזמנו יחדיו אל הבימה עם דגלי הלאום. שאגות הקהל ומחיאות הכפיים התערבבו בצלילי התזמורת, ומכל עבר, על הבימה כמו בקהל, נראו דמעות התרגשות בעיני המשתתפים בהפנינג הענק והמיוחד הזה.

תמה התערוכה והתפזרה לה לאט, כאילו כל משתתפיה מיאנו להיפרד.היא השאירה רשמים עזים בלב כל משתתפיה, שכן תערוכה עולמית של FIFe, אינה דבר של מה בכך…

null

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf