GROUPE_10

תערוכה בינלאומית בפאריס 2011, באסט גריפון ונדן במקום השני!

שם הכותב/ת: פרנק היימן

צילום: פרנק היימן

פאריס נחשבת בצדק לעיר האורות, כל ארוע שנערך בה מיד מצטייר כארוע נוצץ, והתערוכה הבינלאומית של 2011 אינה יוצאת דופן: פאנל שופטים בין לאומי, פרסום בכל הרשתות החברתיות הבינלאומיות, אלפי משתתפים מצרפת ומכל אירופה ולמרות כל הפאר וההדר, האוירה משפחתית ומפרגנת בין הזירות.

כמעט שלושת אלפי המשתתפים, חמושים בציוד תצוגה מגוון, השתרכו משעות מוקדמות בכניסות לשטחי התצוגה ב-Floral Park (בסדר מופתי יש לומר). למרות שחלפה שנה מהתערוכה הקודמת שהפכה כבר מסורת בפאריס, נדמה שרק אתמול היינו כאן והנה חזרנו ליום נוסף של תחרויות ומנצחים; בשולי הזירות המון פרצופים חדשים לצד דורות חדשים של מגדלים מצרפת וגם מחוצה לה. גם מערכת הפעילים המנוסים המנהלים את התערוכה אינם פרצופים חדשים ומר ג'ין למברט, יו"ר ההתאחדות הצרפתית לכלבנות סמוך ובטוח בהצלחת התערוכה, ומכבד את הארוע בנוכחותו.

הזירות ערוכות מסביב לזירה המרכזית המהווה את מרכז התערוכה והמעוצבת היקפית בדגלי התערוכה ונותנת החסות רויאל קאנין. החסות של רויאל קאנין, חברה צרפתית מיסודה, לתערוכה בפאריס הפכה למסורת זה מכבר. צבעי האדום-לבן צובעים בחן את המבנה הייחודי של הזירה המרכזית ועוברים בשורות של דגלים ושלטי סימון לזירות השיפוט וההכנה הסמוכות.

התערוכה בפאריס פתחה למעשה את סדרת התערוכות הבינלאומיות של 2011 בצרפת כששבוע לאחריה נערכה התערוכה בבורדו עם למעלה מ-2000 משתתפים ומיד לאחריה תערוכת בז'ירה (Béziers). אחרי הכל – צרפת משתרעת על פני שטח ניכר ולמגדלים נלהבים ניתן למצוא תערוכות בינלאומיות בכל רחבי צרפת כמעט 52 סופי שבוע בשנה.

שדרה של דוכנים למכירת ציוד מגוון, מזכרות, פריטי לבוש להולכים על ארבע ולהולכים על שניים ודוכני מזון מהיר העניקה את הטאץ' הצבעוני ההכרחי לכל תערוכה בינלאומית, גם מבחינת הצבע וגם מבחינת הניחוחות צובטי החיך.

התערוכה הבינלאומית בפאריס היא תערוכה הנמשכת יומיים, כשבכל יום נשפטות מחצית מהקבוצות. בסוף כל יום שיפוט נבחרו מנצחי אותו יום בזירה המרכזית. המקצים בהם נבחרו הגור, הטוב, הצעיר הטוב, הקשיש הטוב, בית הגידול וכיוב' עברו לתחרות נוספת ביום למחרת אל מול מנצחי אותו יום. ביום השני עלו כל מנצחי הקבוצות למקצה אחרון בו נבחר כוכב התערוכה ושני סגניו. תמיד מענין לעיין בקטלוג ולנסות ולאפיין את סוגי הגזעים וכמויותיהם מספרית; לא מפתיע שגם תערוכת פריס לא עמדה בניגוד למגמה העולמית והסטטיסטיקה של מספרי הגזעים ומשתתפים על פי קבוצות הציבה במקום הראשון (גם הפעם) את קב' 9 (זעירים) עם למעלה מ-700 משתתפים בתערוכה (כמעט רבע מהמשתתפים בתערוכה כולה).

פאנל השופטים שפט במרץ וניתן היה מדי פעם לזהות את התשואות של אחד משיאי השיפוט עם בחירת מנצח גזע באחת הזירות. בסופו של יום, המנצחים שהגיעו אל הזירה המרכזית היו ללא ספק הטובים מסוגם. הזירה המרכזית נצבעה בתאורה חגיגית בסוף כל יום כשנציגי הקבוצות שנשפטו עלו להתחרות כל מנצח בקבוצתו ולבסוף מנצח היום.

ביום השני, בתום בחירת מנצחי חמשת הקבוצות של אותו יום הצטרפו אליהם מנצחי היום הקודם אל המעמד החגיגי של בחירת כוכב התערוכה. את כוכב התערוכה של תערוכת פאריס 2011 התכבד לשפוט השופט הרוסי ומגדל הבולדוג הצרפתי, מיודענו מר רבז קומסורידז (Revaz Khomasuridze) שבחר בגריפון בריסלי מנצח קב' 9 לכוכב התערוכה.

למרות שהמנצח בסופו של דבר הגיע מקב' 9 רבת המשתתפים, הקונצנזוס של כל הצופים והמציגים נטה דווקא למקום השני, למנצח קב' 6 כלב מגזע צרפתי בבעלות הולנדית, הגרנד באסט גריפון ונדן, שזו הפעם ה-11 ברציפות שהוא מתברג לבין שלושת המקומות הראשונים בתערוכה בינלאומית כלשהיא. למקום השלישי והמכובד נבחר הווסטי, מנצח קב' 3.

פרנק היימן הוא עורך של כתבי עת בנושאים כלבניים בצרפת (Chiens 2000, L'Officiel des Chiens de Chasse et Sans Laisse), צלם מחונן

ואינצקלופדיה כלבנית בכל הקשור לכלבנות צרפתית בפרט ואירופאית בכלל.

 

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf