bterz1209 054

שיקוקו שי

שם הכותב/ת: איתן הנדל

צילום: יגאל פרדו

הפעם מתארח בפינת המגדלים מגדל שעשה סוויץ' מגזע שבו התחיל ועבר לגדל את השיקוקו, כלב מקבוצת כלבי השפיץ שמוצאו מהאי שיקוקו ביפן. שי שניצר (40) גידל כלבים וחתולים אך מעולם לא עסק בגידול של כלבים גזעיים. לפני כ-14 שנים נחשף לגזע ההאסקי סיבירי והחליט שזה בדיוק מה שחיפש. שי גדל ובגר באזור, עבר ילדות ישראלית טיפוסית, שירות צבאי והשתלבות בעסק המשפחתי של כרסום שבבי לכלי עבודה ורכיבים לענף ליטוש היהלומים. לא רחוק מביתו, במתנ"ס קרית שרת בחולון הסמוכה, נערכה תערוכת מועדון השפיץ. המולת התערוכה שמסביב היתה חדשה לו, והוא נמשך לעולם הכלבני כמגנט. הוא פגש את אלון בוכבינדר (בית הגידול לכלבי האסקי סיבירי כוכב הזהב) וראה בפעם הראשונה זוג כלבים ג'ינג'יים ורכש ממנו את כלב ההאסקי הראשון שלו, "שפיץ כוכב הזהב", מגידולו של אלון בוכבינדר.

כמו שכולנו יודעים, כל ההתחלות קשות והסתבר שלהאסקי הג'ינג'י החדש, מקסים ככל שהיה, חסר אשך אחד… עם חוסר הנסיון או חוסר המזל שי לא התווכח, והמשיך בנסיונותיו להפוך למגדל. הימים הם ימי "תיקים באפלה", הסדרה שעסקה בסודות אפלים וחוצנים מסתוריים. שי, בחיפושיו אחר נקבה לבית הגידול שלו מוצא מגדל נוסף, את ברק פלד שמכר לו את "סקאלי" (שי עוצר בשטף דיבורו ומסביר שזאת היתה הסקאלי הראשונה בעולם הכלבנות). ברק הופך לחבר ומסייע לשי בכל הקשור לציוד, הדרכה בדבר הדרך המקצועית להכין את הכלבים, היכן רוכשים ציוד ואיך מציגים. שי מפנים את המידע ומתקדם צעד אחרי צעד לכוון גידול מקצועי.

כהומאז' לברק, ששם בית הגידול שלו "שוואו", הוא משלב את השם בשמו של בית הגידול שהוא מייסד "שניצר שוואו". הוא פונה לאחד מהמגדלים הבולטים של הגזע, יותם פיינשטיין מבית הגידול פישריל מקיבוץ שריד, ובשיתוף עימו הוא מביא מבית הגידול האמריקאי קריסטארי של שרון אושראוב, את אי"ל Kristari's Mercury Quset. לצערו בשל אופיה היא אינה מצליחה לממש מלוא תכונותיה בתערוכות. וכך "קורי" משלימה את תואר האליפות ויוצאת "לפנסיה מוקדמת". אחיה לשגר ג'רי, שהגיע איתה, לבית הגידול של יותם בקיבוץ שריד, גם לא הוצג בתערוכות רבות אך העמיד צאצאים יפים גם מחוץ לבית הגידול.

בשנת 2006 רוכש שי כלבה נוספת אלופת ישראל כריזמה מבית הגידול כוכב הזהב שהצדיקה יפה את שמה; בכל תערוכה מכיתות הגורים הלכה ועשתה חיל, ובשנה החולפת אף השלימה את תואר אלוף בינ"ל. (כריזמה היא נכדתה של סקאלי ובתו של אי"ל ופעמיים כוכב תערוכה צ'ינו שניצר שוואו), לאחרונה ייבא שי בשיתוף עם אלון בוכבינדר את אי"ל Trillium Blue Sting Blade, זכר מבית הגידול Trillium Blue של Elizabeth Demartino המהווה קו דם חדש בארץ. אך שי חש שהוא ניצב על פרשת דרכים. גזע ההאסקי הסיבירי איבד מהפופולריות שלו בשל העובדה שנראה כגזע שקל לגדל אך דורש תשומת לב ומקצוענות. באין דרישה לגורים ידעך הגזע בארץ כמו שלנו, שם האופנתי, הקל והנוח הוא השולט, וכל קושי או מאמץ אינו עביר ואינו פתיר. לצערינו, אנו נתקלים לא אחת במגדלים העומדים מול שוקת שבורה לאחר שנות גידול רבות ומסירות אין קץ. אך לסיפור שלנו יש סוף טוב…

סוף שהוא בעצם התחלה חדשה

לעשות סוויץ מגזע אחד לגזע אחר הוא תהליך שאינו קורה כל יום ורק מעטים יוכלו להשלים אותו. מגדלים העוסקים בגזע גדול מגדלים "בצד" גם גזע קטן ובאופן טבעי יעברו לגדל רק אותו כאשר ייתש כוחם.

כאן, ממש באמצע החיים, מחליט ידידנו שהוא עובר לגזע אחר, "מוציא" לפנסיה את כל הכלבות, אי"ל Trillium Blue Sting Blade יצא למגדל בכיר בחו"ל, וביחד עם יוסי רוטשילד, שגריר הגזעים היפניים בישראל מייבא שני כלבי שיקוקו, גזע יפני הדומה מאוד לכלבי הבר ושבשנים האחרונות עושה את צעדיו הראשונים מחוץ ליפן.

צמד-חמד השיקוקו שנמצאים אצל שי עדיין גורים, אך כבר בגילם הצעיר ייצגו יפה את גזעם בתערוכות שבהן השתתפו. הזכר הוכרז כגור הטוב בגזע בתערוכת תל-אביב, ושי פשוט מאושר עם שניהם. העיסוק בגזע אקזוטי יהיה בהכרח מעניין יותר הוא אומר, הגזע משדר יופי פראות ועוצמה, והאופי נפלא. כעת תהיה זו התחלה חדשה עם גזע חדש לא רק בארץ כי אם בעולם, מאמץ משותף של מגדלים מכל העולם בפעם הראשונה מחוץ לגבולות יפן. יוסי רוטשילד, שהיה היועץ והשדכן, מסביר את הבחירה בגזע גם בזכות הייחודיות שבה שמר על האותנטיות; כך נראה לפני מאות שנים וכך השתמר גם היום. בעולם ניתן למצוא רק אצל מגדלים בודדים את השיקוקו, ויוסי גאה על העובדה שהצליח להביא גרעין גידול כה איכותי לארץ.

השיקוקו מגיע מהאי שיקוקו ואף נושא את שמו, ומציג גודל, מבנה ותכונות בינוניות. למרות תכונותיו הבינוניות אינו כלב רגיל או בינוני כלל ועיקר. הוא גודל להיות כלב ציד חזירי בר וצבאים. לעיתים הוא גם נקרא קוצ’י קן Kochi-ken” כלומר כלב מקוצ’י, המפרץ המרכזי באי שיקוקו והמחוז הגדול. בעבר היו שלושה טיפוסים לגזע, איווא, הונגווא והאטה, (Awa, Hongawa and Hata-שמות מחוזות באי שיקוקו). בזכות בידודו של  מחוז הונגווא, רק הטיפוס שהתאפיין בו נותר טהור ושמר על המאפיינים של הגזע ללא השפעות של גזעים אחרים. הוא הוכרז כמונומנט לאומי בשנת 1937. מחוז קוצ’י הוא אזור טוסה, שם התפתח כלב הטוסה היפני המפורסם, כלב קרבות מטיפוס מסטיף השוכן כבוד בקבוצה 2. בשנים האחרונות גם הטוסה וגם השיקוקו החלו לעשות צעדים מחוץ ליפן אך שניהם עדיין נחשבים לגזעים נדירים וכפי הנראה זהו גם סוד קסמם.

מה אוכלים אצל שי; כבר מהשלבים הראשונים חיפש לו שי מזון ש"אפשר לסמוך עליו" כדבריו. "הרויאל קאנין היה כבר מההתחלה המזון המועדף על ההאסקים שלי". שי מאכיל Medium Adult לבוגרים וב-Medium Junior לצעירים. גם שי מקפיד להעביר כל נקבה מורבעת לאכול מזון Baby עד ליום בו היא גומלת את הגורים. את ההאסקים מאכיל שי רק במזון יבש אך כמו כולם מוסיף פינוקים בדוגמת רקיקי כלבים ובשר כתוספת נפרדת.

מי יכול לקנות גור אצל שי; "זהו", אומר שי, "אין יותר גורים של האסקים – הפסקה עכשיו, אבל לקראת 2012 אנחנו מתכננים את ההרבעה הראשונה של שיקוקו בישראל, שווה לחכות".

הרגלי נקיון אצל שי; "אני מניאק של סדר וחולה נקיון", הוא מודה: בביתן נפרד בחצרו הוא בנה יחידת מגורים לכלבים וחדר טיפולים שלא מבייש אף מרפאה וטרינרית. הכלבים מטופלים במהלך כל השנה בפרונטליין, בטיפות על העורף ובתרסיס. החצר כולה מרוצפת באבן משתלבת ומטופלת בטיפול ייסודי כמה פעמים בשנה. חשוב לזכור שטיפול רציף מדי חודש בחודשו יבטיח כלבים נקיים מפרעושים וקרציות. (הערת המערכת: מאחר וריסוס וטיפול בחומרים חריפים יותר כנגד טפילים וקרציות עלולה לגרום לפגיעה במערכת החיסונית חשוב להרחיק את הכלבים לפחות ליומיים מהאזור המטופל).

שי חופף את פרוות ההאסקים והשיקוקו לא יותר מפעם בחודש לערך, גם להאסקי וגם לשיקוקו הפרווה כפולה. השיקוקו מציג פרווה קצרה יותר וקשיחה יותר שבאופן יחסי קל יותר לטפח. הסירוק הוא הבסיס לקשר טוב עם הכלב אומר שי, ואצל ההאסקים חייבים לעשות זאת על בסיס כמעט יומי. שי לעולם לא יגלח את הפרווה גם מכיוון שהוא מציג בתערוכות וגם כי תספורות ה"גלח" לא צומחות אחר כך לאותה פרווה מטופחת כפי שהיתה. בקיץ ובתקופות המעבר, שי מבריש ומסלק חלק מהפרווה התחתית בכדי להפחית את העומס שהפרווה עלולה ליצור.

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf