Screen Shot 2015-05-03 at 10.01.25 AM

שחקן חיזוק ושמו Beaphar

שם הכותב/ת:מערכת חיות הבית

צילום:מערכת חיות הבית

 

אחד המותגים הוותיקים, המתחיל בחודשים האחרונים לתפוס את מקומו הטבעי על המדפים בחנויות לחיות מחמד מגיע מהולנד. לא מדובר בחברת ענק המשתייכת לאחד מהתאגידים הרב לאומיים שכיום מניעים את הכלכלה הגלובלית, כי אם חברה משפחתית המשמרת את מסורתה כבר יותר מ-70 שנה. ביאפר נוסדה ע״י ברנרד אה בשנת 1943 בעיר הולנדית קטנהראלט (Raalte). בשנת 1943 הולנד עמדה תחת כיבוש נאצי וידעה מחסור. ימי מלחמה אינם המתאימים ביותר לפיתוח עסקי. אך דווקא אז, החליט ברנרד אה שהוא יממש את חלומו ויקים חברה שבה יממש את התשוקה שלו למוצרים לחיות מחמד, תשוקה שלא עזבה את משרדי החברה עד עצם היום הזה. ברנרד, שהיה חובב חיות מחמד בכל מאודו הקפיד שכל המוצרים אותם תייצר ביאפר יהיו הטובים מסוגם לחיות המחמד השונות ובמחירים ברי השגה. את ההמשכיות לא צריך לחפש רק באסטרטגיית הפיתוח והשיווק; דאן, מנכ״ל החברה המכהן כיום הוא נכדו של מייסד החברה

 

אך תשוקה זו אינה נחלת אנשי ההנהלה בלבד. זוהי הרוח המנשבת גם היום במסדרונות החברה השונים, ממרכז הפיתוח ועד למשטחי ההעמסה; אחד הנתונים עליהם מתגאים אנשי ביאפר הוא ש-90% מעובדי החברה הם מגדלים נלהבים של חיית מחמד מסוג כלשהוא, יונק, מכרסם זוחל חרק או ציפור. הם אלו המקיימים את התשוקה הלכה למעשה ומהווים את מבחן השטח האולטימטיבי למוצרי החברה. כאשר צוות העובדים כה מסור למלאכתו התוצאות העסקיות הן רק חלק מהתוצאה; המוניטין שביאפר אספה מסביב לפעולותיה מהווים את כרטיס הביקור הטוב ביותר למוצריה ובולטים היטב על כל מדף. שלא כמו חברות רבות בתחומה ובמיוחד בתחום בו יש נגיעה למוצרים רפואיים, מצטיינת החברה בפתיחות וחדשנות שאינן אופייניות כלל לתחום ולענף.

 

בתחילת דרכה עסקה החברה במוצרים בעלי מאפיינים וטרינריים, והתמקדה בפיתוח וייצור תוספים תזונתיים כמו ויטמינים ומינרלים לחתולים וכלבים, לצד תרופות הומאופתיות. בארץ ההומאופתיה אינה תופסת את הנתח לה היא זוכה באירופה. מוצרים הומאופתים הולכים וכובשים היום נפח משמעותי נוכח יעילותם הרבה לצד היותם ״לא תרופתיים״.

 

למרות שבתחילה הפעילות היתה צנועה למדי והחברה החלה לפעול בתנאים מאוד בסיסיים, החזון היה לפרוץ את גבולות השווקים המקומיים, לנסות ולחדש באמצעות פיתוח ואוזן קשבת ליוזמות חדשות. בצורה שכזו הגיעו אל ביאפר מוצרים שהיו פרי מחקר ופיתוח של משוגעים לדבר שמצאו רק כאן אוזן קשבת ופתיחות רעיונית ליישם את חלומם. חלק ניכר של חלומות אלו הפך למוצרים מובילים של החברה והתגמול בעבורם כפול ומכופל. גאוות החברה היא על מחלקת המחקר והפיתוח המונה למעלה מ-40 עובדים ומהווה את המנוע המושך את החברה להישגים חדשים מדי שנה.

 

במהלך שנות השמונים עברה התעשייה העולמית מהפיכה של ממש ובמיוחד בתחומי הפלסטיקה. נוספו חומרים חדשים וטכנולוגיות חדשניות הביאו עימן גל של פיתוחים מהפכניים. קשת המוצרים של החברה הלך והתפתח וכיום היא מונה למעלה מ-800 מוצרים שונים המיועדים למרבית חיות המחמד המוכרות. המקצוענות בהתפלגות ייעודית לכל חיית מחמד באשר היא מהווה את אחד המאפיינים הבולטים ובמזון ובתוספיו בולט הדבר אף יותר. בצד חטיפים והשלמות תזונתיות לחתולים וכלבים מייצרת ביאפר מזונות ותוספי מזון לציפורים, מכרסמים, זוחלים ודגים. תוספי המזון הייחודיים של החברה מהווים את המוצרים הטובים מסוגם ומעניקים איכות חיים ושמירה על בריאות יציבה וטובה.

 

תוספי מזון כשמם כן הם, ויותר מתמיד יותר ויותר וטרינרים ממליצים עליהם כתוספת יום יומית למזון הרגיל. כך ניתן למצוא כופתיות לשמירה על הגיינת פה והקטנת הופעת היווצרות אבן השן, תוספת לשמירה על בריאות המפרקים במיוחד לכלבים קשישים או גדולי מימדים ועוד ועוד. תוספי המזון לציפורים, מכרסמים וזוחלים, משלימים לחיות מחמד אלו את התזונה המיטבית הנדרשת ואת התוצאות ניתן לראות בתוך זמן קצר. תוספי מזון אלו עושים את ההבדל במיוחד בחיות מחמד צעירות וניתן להבחין מייד במראה הפרווה, הנוצות או צבעי הסנפיר.

 

מרכז העצבים של החברה נותר בהולנד אך עבר לקומפלקס מבנים המרכזים את הפעילות הניהולית של החברה. בכדי לעמוד בביקוש למוצרי החברה הוקמו מפעלים נוספים ברחבי אירופה. כיום ביאפר הפכה בפעילותה חובקת העולם לתשלובת רבלאומית אך לצד ההיקפים ההולכים ומתרחבים מקפידה לשמר את האופי המשפחתי.

 

להשיג בחניות המובחרות לחיות מחמד.

לפרטים נוספים: www.mwsea.co.il

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf