candioli-1

קנדיולי – מאה עשרים וחמש שנים של מצויינות

שם הכותב/ת:מערכת חיות הבית

צילום:מערכת חיות הבית

לא בכל יום אנחנו נתקלים בהיסטוריה המשתרעת על פני 125 שנים (כמעט). בשנים האחרונות, כבשו להם בישראל מוצרי קנדיולי מקום של כבוד, בסדרת מוצרים מגווונת של תוספי המזון ומוצרי היגיינה לחיות מחמד. חברת קנדיולי מייצרת שדרת מוצרים מגוונת המבוססת על רכיבים צמחיים והמיועדים לחיות מחמד. מוצרי החברה מוכרים זה עשרות שנים ברחבי אירופה וכעת ניתן להשיגם גם בארץ.

אנו נתחיל את הסיפור מההתחלה: בשנת 1882, בחדר האחורי ששימש כמעבדה בבית המרקחת של משפחת קנדיולי ברומא נוסדה חברת תרופות שעסקה בתחילה ברוקחות לבני אנוש, אך ברבות הימים פנתה לעסוק גם בתרופות וטרינריות.

ד״ר אטיליו קנדיולי (Attilio Candioli) הבין כי התבססות על הכנת תרופות מרשם אינה הדרך להצלחה כלכלית והחל לנסות נוסחאות שונות שפיתח באופן עצמאי. הנסיון של בית המרקחת והמוניטין שצבר ברקיחת תרופות לבני אדם עמדו לזכותו כשפנה לייצור תרופות וטרינריות (וגם כיום אחד מהמוצרים המובילים לבני אדם והמיועדים כנגד טפילי מעיים הם מתוצרת קנדיולי). כיום הדור הרביעי לבני משפחת קנדיולי מוביל את הפיתוח במפעל שהפך זה מכבר חובק עולם אך נותר משפחתי במהותו גם כיום.

מוצרי קנדיולי מתפרסים על פני מגוון נושאים רחב ותוספי המזון הוא אחד החשובים בהם. מדוע תוספי מזון? בטבע, בעלי החיים ניזונים מקשת רחבה של מזונות וכך הם משיגים את האיזון בתזונתם. ציפורים מלקטות צמחים, גרגירים, זרעונים וחרקים. חתולי בר, זאבים, תנים ושועלים צדים למחייתם יונקים קטנים אחרים וכן הלאה. רכיבי התזונה שהם מקבלים מהטבע הם סך הרכיבים כולו. האבולוציה של מליוני שנים העניקה להם את התכונות שבעזרתן הם צדים ושללם יעוכל כולו בדרך המיטבית ובאחוזי ספיגה מירביים. כיום, כאשר אנו מגדלים חיות מחמד אנו ספקי התזונה שלהם. המזון שאנו נותנים להם מאוזן ומיועד לגזעם גודלם גילם ואופי פעילותם. כל זאת טוב ויפה עד שמשהו משתבש. בטבע כאשר בריאותו של הפרט נחלשת הוא מתחיל לפגר במירוץ החיים וסופו שיאבד. חיית המחמד היא באחריותנו וכאשר בריאותה מתרופפת עלינו להעניק לה את הטיפול שיחזיר אותה למיטבה.

כאשר חיית המחמד עוברת טראומה הבאה לידי ביטוי בירידה בתפקודי כלייה או כבד לדוגמא, פגיעה במערכת העיכול או התאוששות מזיהום חריף או הרעלה, אנו פונים לווטרינר שיקבע את האיבחון המדוייק ואת הטיפול המתאים. כדאי מאוד להוסיף תוסף תזונה שיסייע בתהליך ההחלמה והחזרה לתפקוד.

נדגיש כי תוספי מזון אינן תרופות ולמרות תרומתן המסייעת אין לייחס להן תכונות מרפא. למרות שתוספי מזון רבים מוכרים כ״תרופות סבתא", ייעוץ וטרינרי חיוני ובמיוחד כאשר הם אמורים להשתלב בטיפול הקונבנציונאלי ולסייע לו.

אחד התחומים שהובילו בתחילת דרכה של החברה ושהתפתח מאוחר יותר גם לחיות מחמד קטנות עסק בסוסי המירוץ. זהו ענף המקיף פעילות ספורטיבית עניפה באיטליה בפרט ובאירופה בכלל. הסוסים נמצאים במשטר אימונים קפדני ובריאותם מנוטרת על בסיס יומי. מוצרי קנדיולי באים לענות על צורך בו הסוסים שומרים על בריאות טובה, תוספי תזונה מיוחדים המיועדים לשמור על בריאות מפרקיהם, להאט את שחיקתם ולספק רכיבים שיסייעו בשיקום הסחוסים במידה ונפגעו.

מטבע הדברים, המוצרים מיועדים לחיות מחמד קטנות (כלבים וחתולים בעיקר אך גם ארנבונים ולעיתים חיות נוספות) והם נפרסים בקשת רחבה. מרבית המוצרים מיועדים לכלבים ולחתולים כאחד וההבדל היחידי הוא המינון (הנעשה בדרך כלל לפי משקל גוף) אך ישנם גם מוצרים לכל אחד מהם בנפרד. דוגמא לכך הוא תחליף החלב לגורי כלבים/חתולים בני יומם (וכתיגבור לכלבות וחתולות מיניקות).

המוצרים של קנדיולי מצטיינים בחשיבה על קלות השימוש ומתוכננים בצורה הנוחה ביותר לחיית המחמד, כמוסות לעיסה, טבליות לבליעה, אבקה המתמוססת עם מזון רטוב ומשחה הניתנת ישירות לפה. מוצרים נוספים (היגיינה בעיקר) מיוצרים כמקלות לעיסה, תרסיסים וכקצף (ניקוי ללא שטיפה).

כפי שהזכרנו, אנחנו מדברים על תוספי תזונה והמוצרים מתבססים על רכיבים המופקים ממוצרים שבחלקם הם מזון (שמן דגים למשל המופק מדגי מי-מעמקים קרים) או תמציות של צמחי מרפא שונים. צמחי מרפא אלו משולבים גם במוצרי ההייגיינה כמו תרסיס שנועד להרחיק חרקים מעופפים (יתושים, זבובים וזבובי חול) מבוסס על תמצית של שמן גרניום, שמן הציטרונלה והרוזמרין.

בזכות העובדה שמרבית המוצרים יתפקדו בצורה מיטבית ויעלו את האפקטביות של הטיפול הוטרינרי הקונבנציונאלי. יותר ויותר רופאים וטרינרים עושים שימוש בטיפול משולב של תוספי המזון של קנדיולי במהלך או לאחר טיפול קונבנציונאלי. דוגמא טובה לכך היא ה-Florentero המחדש את פלורת המעי לאחר טיפול אנטיביוטי בעקבות זיהום חריף במערכת העיכול. דוגמאות נוספות ניתן לפגוש בתחומים נוספים כמו סיוע בשיקום כשל כלייתי (Renal ו-Renal Advanced), תפקודי כבד (Glutamax) ועוד.

מוצרים אחרים הייחודיים לקנדיולי עוסקים בפתרון בעיות להן הפתרון נמצא על הגבול ההתנהגותי כמו תופעה בה כלבים (אך גם חתולים) אוכלים את הגללים שלהם (ולעיתים גם של אחרים). כל עוד אנחנו יכולים להיות נוכחים כשהמעשה נעשה אולי נוכל לגעור ולמנוע אך לא נוכל להיות על המשמר 24/7… Forbid מתמודד בצורה דואלית עם הבעיה כאשר גורם לדחייה פיזית מחד ומספק לגוף רכיבים הקוטלים ומגינים עליו מפני טפילים העשויים להיות בתוך הגללים ועלולים לפגוע בכלב.

בצד פיתוח של מוצרים האמורים לפתרון של בעיות ספציפיות (מפרקים, זיהום של דרכי השתן התחתונות, מניעת היווצרות כדורי פרווה ועוד).תשומת לב רבה ניתנת לבעיות עור והיגיינה עם סדרת מוצרים המתבססת על LAS נוסחה מוגנת פטנט המשלבת מספר רכיבים היוצרים שילוב סינרגטי ואפקטבי המרגיעה את העור המגורה, וכך מפחיתה גירוד והחמרה, מחטאת את המקום מהזיהום שהתפתח ודוחה התפתחות זיהומית חוזרת. כשהעור אינו מגורה, מגרד ומציק, הגירוד מפסיק ותהליך ההחלמה יכול להימשך.

בין מוצרי ההייגיינה ניתן למצוא קשת רחבה של מוצרים לטיפול בבעיות ספציפיות כמו ניקוי של אפרכסת האוזן (בעיה אקוטית לקוקרים וספניאלים), וקצף ניקוי "על יבש" ללא שטיפה המיועד לחיות מחמד רבות ביניהן ארנבונים.

לאלו מביניכם שבכל פעם שהם מצחצחים שיניים ושואלים לגבי משחת שיניים לכלבים גם כאן פתרון בהתאם לבעיה, זיהומית או תחזוקתית, המהווה דרך פשוטה ויעילה לפתרון בעיות של דלקות חניכיים ושומרת על המשנן גם בגיל מתקדם. התחלה בצחצוח מגיל צעיר תבטיח מינימום של בעיות משנן בגיל מתקדם יותר.

אנחנו ממליצים לשאול את הווטרינר שלכם אודות מוצרי קנדיולי לתמיכה בטיפול הקונבנציונלי וכתוספים מזרזי החלמה ושיקום.

לפרטים נוספים:  1-700-500-488 www.mwsea.co.il

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf