MM-Eukanuba-giambi

קליפורניה חולמת התערוכה הלפני-אחרונה של AKC/ יוקנובה בלונג ביץ', קליפורניה

שם הכותב/ת: מתוך: Modern Molosser

צילום:מערכת חיות הבית

בלעדי ל"חיות הבית" – אנו מביאים כאן לראשונה כתבה שהתפרסמה

ב"Modern Molosser" האחרון. זהו מגזין היוצא לאור בארה"ב והודות לשיתוף הפעולה עם הגב' דניס פליים, אנו יכולים להביא לכם חדשות כלבניות מרחבי ארה"ב ואירופה.

"בקליפורניה לעולם לא יורד גשם", אומר השיר הידוע. ובכן, גשם לא ירד. מבול, זו ההגדרה המדויקת.

הגשם השוטף שירד ללא הפסק ביומה הראשון של האליפות הלאומית השנתית, התשיעית במספר, לא השפיע כלל על המולוסרים. הם הופיעו ביום השני, שהיה יבש יחסית. אך אבוי, לא לכל הכלבים המופיעים: בשורה הראשונה פגשנו את ג'ן דויל, שכלבת הדוג דה בורדו שלה ג'ייד (Mt. Sinai's Bella Jade), לא ממש נהנתה באוהל האג'יליטי המוצף.

בתוך מרכז הועידות, השבח לאל, המופיעים נשארו מחוץ להישג ידה של אמא טבע, ובבוקר יום ראשון כל המולוסרים שהו בנוחות יחסית סמוך לזירות. כחלק מחגיגות השנה ה125- של ה-AKC, התערוכה היתה פתוחה לקהל הרחב (בדרך כלל התערוכה פתוחה רק למגדלים ולמציגים המדורגים בטופ). למרות זאת, באופן בלתי מוסבר, מספר הכלבים בכיתות בחלק מהגזעים לא היה גדול במיוחד.

בעודנו מדלגים בין הזירות, ראינו את רוב האקשן, בהשתתפותם של החשודים הרגילים בשילוב עם כמה צעירים חמי מזג.

בקבוצת המסטיפים, השופט-מגדל מר וויליאם ניומן בחר מתוך 39 כלבים ב-CH LEXINGTON DEVINE'S PUT ME IN COACH בן ה19- חודשים. הזוכה, נמכונה גיאמבי, זכה בתואר אלוף האלופים בתערוכה הלאומית השנתית שנערכה השנה.

לזירתו של מר ניומן נכנסו הבאים בתור, הבולמסטיפים, ושוב – הפתעה: מתוך 30 מתחרים נבחר CH. A'DELL'S YUKON GOLD, הידוע כיוקון בן השנתיים וחצי, שרק התחיל בקריירת ההופעות שלו.

בזירה הסמוכה, הגב' ברברה אלדרמן, הלבושה בתחכום (התעלפנו מהנעלים האדומות), התלבטה בין 19 כלבי דוג דה בורדו. לבסוף בחרה ב-CH. RHODONITE ROLEX EMBEREZ, שעונה לכינוי רולקס, וזוהי הזכייה השניה שלו ברציפות בתערוכה של יוקנובה. רולקס, המבלה את מרבית ימיו בחו"ל, היה מנצח הגזע הראשון אי-פעם בקבוצה זו.

מתוך 11 מסטיפים נפוליטנים בתחרות זו, בחרה הגב' קריסטינה הובל את CH. BRUNO DELLA VACCHIA ROMA (ברונו), פעמיים אלוף בתערוכה של הגזע, שהגיע מטקסס.

אצל המסטיפים הטיבטים הוחלף השופט ברגע האחרון לפולי סמית, שבחר במנוד ראש מתוך 12 כלבים ב-CH. SENG KHRI BARTOK OF DAWA, ברטוק המרובה זכיות. ברטוק זכה במנצח קבוצה 2 בהמשך הערב.

בזירת הרוטווילרים בחרה הגב' דורותי נ. קולייר מתוך 56 כלבים את CH. PARISANS HELO OF RIVERRIDGE (הלו) למנצח הגזע.

גזעים שונים הובאו בהמשך היום ונשפטו ע"י הגב' קרלה מולינרי מפורטוגל. מתוך 11 קאנה קורסו שהתחרו, היא בחרה ב-RED ROCK CANYON'S SPARTICUS, "ספארקי", ככלב המנצח שלה ומנצח הגזע. מבין שבעת הלאונברגרים נבחרה BELLA WOOD'S BORN ON THE BAYOU ("קאג'ון").

שנה נוספת בלונג ביץ', ולאחר מכן ב-2011 תעבור התערוכה לאורלנדו שבפלורידה. אם האמרה הידועה על מנהגי נדידתם של משתתפי תערוכות – אלה מהמערב יסעו מזרחה, אבל אלה מהמזרח לא ייסעו מערבה – אכן תתקיים, ניתן לצפות למספר משתתפים גבוה בהרבה יותר מה-5000 המדהים שהציף את התערוכה בלונג ביץ' השנה. מרכז הועידות של אורנג' סנטר הינו השני בגודלו בארצות הברית, ויהיה הרבה מקום להרבה כיתות כלבים. ואולי – תורידו בבקשה את מעילי הגשם – תהיה גם תחרות אג'יליטי.

מאמר זה הופיע במהדורת קיץ 2009 של ה-Modern Molosser, והוא מפורסם באישורם. להרשמה ל-Modern Molosser היכנסו לאתר:

www.modernmolosser.com

 

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf