Norsk vinner 2009 130

קוונטוס- בית גידול נורווגי לרועה גרמני

שם הכותב/ת: תור ג'והנסן (טוטן) מנורבגית: אווה אוסטר

צילום:מערכת חיות הבית

תור ג'והנסן (טוטן) נחשב היום למגדל כלבי רועים גרמניים המעוטר ביותר בסקנדינביה. בית הגידול שלו "קוונטוס" מציג מנצחים בכל רחבי אירופה וצאצאי קווי הגידול שלו נושאים את ההצלחה למקומות רחוקים עוד יותר. אם תכופות אנו מעלים את השוני שבין קווי היופי לאלו של העבודה, הרי שגם כאן טוטן הוא יוצא דופן עם זכיות חוזרות כמגדל השוצהונד הטוב ביותר של נורבגיה, כמו גם זכיות רצופות בתחרויות בתי גידול בתערוכות כל גזעיות ברחבי סקנדינביה. בכדי להיזכר באיזה חלק של העולם אנו עוסקים, פתחו את האטלס בחלק שמעל אירופה הצפונית. ארצות סקנדינביה – פינלנד, שבדיה, נורבגיה ודנמרק מהוות כיום את מרכז העשייה הכלבנית בעולם עם איכות כלבנית בגידול ובאילוף. הסטטיסטיקה הסקנדינבית מראה גרף של עליה קבועה ויציבה במספרי כלבים וכלבנים לאורך כל המאה ה-20 ואין כל שינוי במגמה במאה ה-21. במהלך העשור הראשון של המאה ה-21 קוטף תור ג'והנסן (טוטן) את מרבית הפירות שהשקיע בקווי הגידול שלו.

קוונטוס זנאטה, אלופת יופי בינ"ל (שוצהונד 3) נבחרה ל-"כלב השנה 2009" בנורבגיה ולמעשה הנקבה המעוטרת ביותר בכל הזמנים בסקנדינביה, עם זכיות באליפויות נורבגיה, דנמרק, שבדיה, סקנדינביה, ולא נשכח את תואר מנצח קופנהגן 2009.

"עצרנו אצלו לקפה" וביקשנו את המתכון להצלחתו הפנומנלית. "את הגידול שלי התחלתי באמצע שנות השמונים", כותב לנו טוטן.

"כלבי רועים גרמניים היו תמיד חלק בלתי נפרד מחיי הבוגרים, גידלתי הרבה מאוד אלופים וזכיתי באליפויות המועדון המקומי והתחרויות של הגזע ברחבי סקנדינביה. זכיתי בתארים רבים וביניהם עשרות זכיות כ"כוכב התערוכה גם בתערוכות רב גזעיות ברחבי סקנדינביה. גידלתי למעלה מ-40 כלבים עם תארי עבודה (SchH/IPO)".

         ·            כאן אנו עוצרים את הרשימה ועושים קצת סדר בהישגים ולהלן עשרת ההישגים של קוונטוס בעשור האחרון:

         ·            קוונטוס זנאטה "במסה" (Zanta av Quantus) כלב השנה בנורבגיה 2009

         ·            קוונטוס מוץ (Mutz av Quantus) כלב השוצהאונד הטוב ביותר של הארצות הצפוניות

         ·            קוונטוס אדאיה (Adaya av Quantos) אלוף שבדיה ונושא תואר BSL לשנים 2005-6 ו-2009 (תואר עבודה במסלולי שדה נורדיים)

         ·            קוונטוס וולטן (Voltan av Quantos) אלוף נורביה שוצהונד 2

         ·            מנצח בתי גידול בתערוכה הכול גזעית הסקנדינבית 2008

         ·            מנצח בתי גידול בתערוכה הכול גזעית הדנית 2008 2009 (זאת של 2010 עוד לא נערכה)

         ·            מנצח בתי גידול בתערוכה הכול גזעית נורבגית 2005, 2009

         ·            VA6, VA4, VA3, VA2ו-VA8 בתערוכה הכול גזעית נורבגית 2005

         ·            כוכב התערוכה לבתי גידול "הכלב שלי" גוטנברג 2010

         ·            40 פעם מס' 1 ומגדל כלבי העבודה הטוב ביותר בנורבגיה, דנמרק ושבדיה 2009

תור גוהנסון (טוטן) משלב בצורה אידיאלית את ההקפדה על האופי והיופי.  והוא ממשיך בסיפורו: אני מנסה לגדל כלבי עבודה מהטיפוס הנכון, בריאות טובה של הגוף והנפש, ושמירה על הגנוטיים והפנוטיים. היו לי במקביל 2-3 המלטות של כלבים אפורים מקוי עבודה. אני עושה שימוש לעיתים קבועות בקוי גידול של JANGO FURSTENBERG

ו-ESKO DANISCHEN HOF, המסייעים לי לשמר את האיזון והטיפוס הנכון. צאצאי קוים אלו הביאו לי הצלחה מרובה; אלופת נורבגיה, SchH1 בסי פון פידליוס (Bessy von Fidelius) שמייצגת נאמנה את שני הקווים הללו מהווה דוגמא מצוינת להצלחת שילוב קוים זה וניתן למצוא אותה בחלק ניכר מתעודות היוחסין של קוונטוס. אגב פירוש השם קווטוס לאלו שתהו לפשרו, לקוח מעולם הפיננסים ומגדיר קניית מנת אגרות או מניות מבלי שניתן ערך מירבי לרכישתן.

בסי היא אמם של רבים מהכלבים המצליחים בבית הגידול קוונטוס פידליוס (Videlius av Quantos), קוונטוס פואטן (Votan av Quantos) וקוונטוס קווידי, אנקן, אטילה פפסי ואיזי (Votan av Quantos, Quidi av Quantos, Ankan E. av Quantos,  Atila av Quantos, Pepzy av Quantos,  Easy av Quantos). כל נקבות הגידול חיות בבתים פרטיים וכל הגורים נחשפים בצורה מצוינת לסביבה נעימה וגדלים עם אופי טוב.

אני משאיר לכם את הזמן לעבור והתרשם מהתמונות, אנחנו התעלפנו כבר קודם…

תודה מיוחדת לגב' אוה אוסטר, שופטת ספציפית לכלבי רועים גרמניים ושבדית במקור שתרגמה את מכתבו של טוטן מהשפה הנורבגית.

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf