smartbone

על הלעיסה

שם הכותב/ת:מערכת חיות הבית

צילום:מערכת חיות הבית

לעיסה היא אחת הפעולות הבסיסיות ביותר ומהווה את השלב הראשון בתהליך העיכול. לעיסה היא גם פעולה מונוטונית שרבים מאיתנו מבצעים מאות ואלפי פעמים ביום כשהם לועסים מסטיק לדוגמא. מבנה הלסתות של בעלי חיים שונים מכתיב צורת שימוש שונה בין בעל חיים אחד למשנהו. יש טורפים המצויידים בלסתות אימתניות המסוגלות לאחוז, לקרוע נתחים ולבלוע אותם שלמים. הם כלל אינם לועסים (דגים טורפים, זוחלים וכיוב׳). אחרים כותשים ומפצחים ולסתותיהם מעוצבות כמפצחי גרעינים משוכללים (ציפורים דגים צבים וכיוב׳). בקרב היונקים יש הפרדה ברורה בין אוכלי בשר ואוכלי כל לבין אוכלי עשב, והבדלים קיימים גם בין הטורפים עצמם.  ללסת של החתוליים מבנה הגורם לפה רוב הזמן להיות סגור. הכלביים לעומת זאת עושים שימוש ביכולתם לשמור על פה פתוח ומשרבבים לשון החוצה וכך מסייעים לגופם להיפטר מעודפי חום. אך לא נכנס להבדלים שבין הלסתות כי אם נעסוק בלעיסה עצמה. כל מי שפיתח מנהג של אכילה מהירה שמע לא פעם הערה לגבי חשיבותה של הלעיסה. לעיסה מתונה גורמת לרוק להיווצר בחלל הפה והתהליך המכני של חיתוך וגריסה בשילוב האנזימים שברוק הם השלב הראשון בתהליך העיכול. אך ללעיסה יש תפקידים נוספים שעל חלקם אנחנו מפצים כמבוגרים כשאנו לועסים תחליף צמיגי שכולנו קוראים לו מסטיק. בשלב הילדות, לפני שתינוקות מצמיחים שיני חלב הם עושים שימוש בלסתותיהם ללמוד על חפצים חדשים וכאשר שיניים ראשונות מבצבצות הם מנסים אותם על כל מה שאפשר (גם במחיר ניקוב אצבע ידידותית). חוקרים שעקבו אחר התפתחותם של תינוקות בחודשי חייהם הראשונים מצאו כי תינוקות בהיו פעילים יותר בשיפור מיומנות הלעיסה הציגו התפתחות מהירה יותר בשלבים הבאים.

בטבע ניתן לראות בדיוק את אותם מאפיינים בקרב זאבים. גורי זאבים מחדדים את חושיהם במהלך השבועות הראשונים לחייהם. לסתותיהם הן הכלי החשוב ביותר עבורם, בעזרתן הם יונקים, לומדים להכיר את הסביבה, קובעים את מעמדם בקרב אחיהם לשגר ואוחזים בכל מה שפוגשים בדרכם. הם יבחנו את שינייהם הראשונות בלעיסה ויעזרו בלעיסה כדי להחיש את החלפת השיניים. הם מנסים את לסתותיהם על כל מה שנקרה על דרכם, בוחנים את טיבו אם אכיל או לא. הם מרימים בעזרתן את מה שמצאו מעניין ואז יגררו אותו לפינה שקטה ויכרסמו ויכרסמו ויכרסמו…יכולת הכירסום תעמוד לזכותם בימים בהם הצייד בדוחק ועליהם להסתפק בשאריות גרמיות בלבד.

אנו אמנם עוסקים בחיות מחמד, שהניחו מזמן את טכניקות הציד והמארב וכעת מקבלים הישר לצלחתם באופן קבוע את מנתם, אך במובנים רבים הם עדיין משמרים התנהגויות הטבועות בהם. את מזונם הם לא יצטרכו לצוד. לרוב זהו מזון תעשייתי העשוי כופתיות מיובשות. בדרך כלל מרבית הכלבים אינם מדקדקים בלעיסתם ונדמה שעבורם זהו בזבוז זמן. יצרני המזון המתייחסים ברצינות רבה לנושא הלעיסה מנסים לגרום לכלבים להאט בלעיסתם ולמנוע בליעה של הכופתיות בשלמותן. המזונות היבשים של רויאל קנין מצטיינים בעיצוב מיוחד של הכופתיות המותאמות ללסתותיהם של הכלבים ומחייבים אותם להאט בלעיסה. כאשר מאטים את הלעיסה נוצר יותר רוק בחלל הפה. רוק זה הוא גורם חשוב הן בעיכול והן במניעת היווצרות אבן שן מאחר והוא מכיל אנזימים המפרקים את המזון פירוק ראשוני, מסייע גם לתהליך העיכול.

הכלבים שאנו מגדלים אמנם לא זקוקים לצאת ולצוד את מזונם, אך זקוקים לתעסוקה. פעילות שתגרום להם להפעיל את יכולותיהם, חושיהם ושכלם. כלבים עסוקים או יותר נכון מועסקים הם כלבים מאושרים. בעלים של חיות מחמד המבצעים פעילות ספורטיבית עם הכלב שלהם משפרים את הקשר עימו והוא עסוק בפעילות המתעלת את המרץ שלו לאפיקים חיוביים ולא לחקר מעמיק של ריפודי הספות בבית. לא כל אחד יכול לצאת לפעילויות ספורטיביות ואספקת חפצים ומוצרים לכירסום היא פתרון יעיל שהכלב שלכם מאוד יאהב.  בעבר נהוג היה לרכוש אצל הקצב עצם שוק בקר ולאחר בישולו כציר למרק או מנה כל שהיא, נמסרה העצם המבושלת לטיפולו של הכלב שהיה מכרסם אותה עד להעלמה. בשעות בהן לעס את העצם הוא לא לעס חפצים אחרים ותהליך הלעיסה עצמה מילא את שעותיו בדרך חיובית, הרגיע אותו ובעיקר העסיק אותו. אך אין צורך לכתת את רגלינו לקצב, לשפות סיר על האש. כיום ניתן למצוא מוצרים דמויי עצמות המיוצרים מחומרים שונים והמיועדים לאותה מטרה עצמה.

באופן מסורתי, מוצרי לעיסה היו ועדיין מיוצרים משאריות מתהליך עיבוד הבשר. מרבית המוצרים מיוצרים מעור מעובד. העור של בן בקר הוא עור עבה ומהחלקים שלא ניתן לעבד לכדי יריעות עור לתעשיית התיקים המעילים והחגורות, מייצרים מוצרים בצורות שונות ללעיסה. העור הקשה מתרכך והופך צמיגי וגמיש כאשר הכלב לועס אותו. הבעיה אינה הטעם כי אם הבטיחות. עור של בני בקר (המונח הלועזי הוא Rawhide) עובר תהליכים כימיים המסיעים להפרדתו מהרקמות החיות ולהסיר ממנו שיער. כימיקלים אלו מכילים רכיבים העלולים להיות מסוכנים ומאחר ואין הקפדה על שטיפתם קיים חשש כי אלו נספגו במעמקי העור היבש. נקודה נוספת הקשורה גם היא לבטיחות היא התהליך שהעור עובר בלעיסתו. העור בנוכחות הרוק מתרכך ונעשה גמיש אך שומר בדרך כלל על שלמותו. כאשר רצועה שכזו נבלעת היא נותרת בדרך כלל בחתיכה אחת, והבליעה של יחידה ארוכה שכזאת עלולה להיות בעייתית ולעיתים אף מסוכנת. בנוסף לכל אלו, תהליכי עיבוד העור הם תהליכים המייצרים חומרי פסולת רבים. התמיסות הכימיות האגרסיביות בהן העור המושרה נשטפות אל מערכות הביוב ובסופו של תהליך מהוות אחד מגורמי זיהום הסביבה.

בכדי למנוע סיכונים אלו פנו יצרני מזון שונים למצוא פתרונות המשלבים יתרונות תזונתיים במוצרים המעודדים לעיסה וגם בטוחים לגמרי לשימוש. אחד הפתרונות היעילים שהוכיח עצמו בשנים האחרונות הוא ®SmartBones. במשך למעלה משנתיים עמלו מומחי החברה ביצירת מוצר בטוח לגמרי לשימוש, ללא עור מן החי (Rawhide free) המיוצר על טהרת רכיבים בטוחים לשימוש, נעכלים, ללא שומן מיותר ועם תוספות של רכיבים תזונתיים חיוניים. כל הרכיבים הם רכיבי מזון איכותיים העוברים תהליכי בקרת איכות קפדניים ועומדים בכל תקני המזון האמריקאיים. מוצרי הלעיסה של ®SmartBones מעוצבים כך שיתאימו ללסתות שונות מגודל של כ-6 ס״מ לערך (2.5״) ועד כ-18 ס״מ (7״) ללסתות גדולות במיוחד.

כל מוצרי ®SmartBones מיוצרים בתהליך זהה לחלוטין לתהליכי ייצור מזונות הפרמיום האיכותיים ביותר. התהליך – מאיסוף חומרי הגלם אל פס הייצור ועד להכנסתו לאקסטורדר – מבוקר לכל אורכו. מוצרי ®SmartBones מיוצרים בשתי שכבות המוצמדות זו לזו. בסיום תהליך ההצמדה מוענקת לעצם צורת העצם מתקבלת משני ״קשרים״ בקצוות. השכבה העליונה, צבעה בהיר והיא מיוצרת מרכיבים צמחיים (תירס, בטטות, אפונה וגזר) בעלי מרקם גרמי הדומה מאוד לעצם מן החי. החלק הפנימי מיוצר מבשר עוף מיובש דל שומן שעובד בצורה המשמרת את ערכיו התזונתיים בתוספת ויטמינים ומינרלים. ההרכב הכפול של השכבה החיצונית הצמחית בשילוב שכבת בשר העוף יוצר ארומה הייחודית ל-®SmartBones וכזאת שהכלבים אינם יכולים לעמוד בפניה. בתהליך הלעיסה, ®SmartBones אינו מתפרק לחתיכות או נשבר לקרעים חדים כי אם מתרכך והולך ומתמוסס בתהליך איטי. כך ניתן להבטיח לעיסה ארוכה ללא סיכונים מיותרים. הרכיבים שהכלב ילעס ויבלע משתלבים היטב במערך התזונתי של הכלב ללא חשש של הפרעות במערכת העיכול.

למוצרי ®SmartBones קו מוצרים דנטלי המסייע לניקוי שיניים ולשמירה על המשנן. חומרים אכילים אך סיביים במהותם והמעושרים בחומרי טעם וריח מעודדים את הכלב ללעוס. בתהליך הלעיסה נוצר רוק והמשנן מתנקה והולך. שאריות המזון היבש שלעיתים נדבקות למשנן מוסרות ממנו בעזרת הסיבים. בנוכחות הרוק הסיבים מתרככים ומתמוססים.

שאלו בחנות המזון שלכם על מוצרי ®SmartBones המבטיחים 100% של Rawhide free, בטיחות מעולה וטעם מעולה שיספק זמן לעיסה איכותי לכלבכם.

לפרטים נוספים: מפעלי ים: www.mwsea.co.il, 1-700-500-488

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf