isb2

עיסוי במים וטיפול בעזרת אוזון – לחיות בית בריאות יותר

שם הכותב/ת:מערכת חיות הבית

צילום:מערכת חיות הבית

מוצרים מעולים וטיפולים ייחודיים מבית איב סן ברנרד יוצרים את השילוב המושלם בין טיפוח קוסמטי וטיפול ממשי בבעיות של פרווה ועור. מוצרים ייחודיים אלו מתאימים לרמת חומציות העור והפרווה ומחזירים להם את האיזון הדרוש. בעולם עושים שימוש בעיסוי במים (בדומה לג'קוזי) בתוספת אוזון. טיפול זה מייטיב מאוד עם עורם של הכלבים; ממריץ, מחדש ומעורר את תאי העור. החברה האיטלקית התוססת השיקה לפני שנים אחדות מתקן מיוחד לטיפולי עיסוי במים בשילוב אוזון ופיתחה סדרות מוצרים המותאמים לסוג טיפול זה. מובילה את סדרת המוצרים היא ה"Atami" – סדרה יוקרתית למקצוענים הכוללת מגוון סוגי שמפו ומרכך, המכילים תמציות צמחים ומינרלים; ג'ינסנג ומאסק לבן, תמצית טהורה של גינקו בילובה, חימר מים המלח, נוזל H270 לאיזון, טבליות של תמציות להרגעה ובושם בניחוח במבוק. אופציה זולה יותר ופופולרית לא פחות היא סדרת "Fruit of the Groomer" השומרת על איכות גבוהה ונוחות השימוש. בסדרה שישה סוגי שמפו ומרכך, אשר כל אחד מהם מותאם לסוג עור ופרווה שונים וכן לצרכים שונים (ריענון, חיזוק או חיטוי). ביוזמת מחלקת ההדרכה של איב סן ברנרד, נפתחו מרכזי טיפול וטיפוח קוסמטי לחיות מחמד המתמחים בעיסוי במים וטיפולי אוזון ברחבי אירופה ובארצות הברית. מרכזים אלו על טהרת המיכון והמוצרים מבית איב סן ברנרד והם קוצרים הצלחות יפות במקומות בהם הטיפוח לא היה מוכר כלל.

עיסוי אחד שווה מאה מליון בועיות…

עיסוי במים מעורר ומחדש את עורו של הכלב ומעודד צמיחת שיער. אמבט העיסוי מייצר אלפי בועיות המעסות את העור לעומק ופותחות את נקבוביות העור. כאשר הנקבוביות נפתחות חומרי הטיפוח פועלים ביעילות רבה יותר. התוצאה ניכרת לעין (אם כי לעיתים לוקחים מספר ימים עד שהיא נראית במלואה). הטיפול מתאים לכלבים מבוגרים, לכלבים במצב של לחץ, כלבים הסובלים ממחלות עור, לאחר פציעה או המלטה או לאחר נשירה מאסיבית. ניתן להעניק את הטיפול גם לכלבים הנמצאים באמצעיתו של טיפול תרופתי, באישור של וטרינר.

הטיפול באוזון מעצים את פעולת העיסוי במים. לגז האוזון תכונות חיטוי ויכולת לשכך כאבים. גז האוזון (O3) נוצר בנוכחות מתח חשמלי ומים. זהו גז בלתי יציב והוא מסיס פי 10 מחמצן. כשהוא משוחרר במים הוא נשאר למשך זמן של 3 דקות מקסימום. אם נעשה בו שימוש לאחר עיסוי במים, שלוש דקות הן די והותר. ברגע שהוא חודר לרקמות, האוזון הופך לחמצן ולאטום של חמצן, שהינו מאוד לא יציב, מה שניתן לנטרל ע"י גורם מתחמצן.

האוזון נחשב למחטא ראשון במעלה ונעשה בו שימוש בתחילת המאה הקודמת. מאחר והאוזון מתפרק לאחר זמן קצוב, אינו מותיר שיירים רעילים ובכך אינו מזיק לסביבה. שילוב של אוזון עם עיסוי במים יטהר את העור בצורה הטובה ביותר, ימנע ויטפל במחלות עור שונות.

צעד אחר צעד

לפני הטיפול, יש להבריש את היטב את הפרווה ולהכין את מיכל המים (להוסיף טבליות תמציות להרגעה, למשל). כאשר הכל מוכן, יש להכניס את הכלב לאט ובזהירות לתוך המים, כדי שלא יבהל; חשוב לדבר אליו תוך כדי ולנסוך בו ביטחון. כאשר הכלב נינוח בתוך המים, אפשר להפעיל את העיסוי. חשוב להפעילו בהדרגה, להתחיל במהירות נמוכה ולהגביר לאט, כדי שהכלב לא יירתע מהתחושה הבלתי מוכרת. לאחר החפיפה, יש לשטוף היטב ולשים מרכך.

המיכשור ומוצרי איב סן ברנרד משווקים בישראל ע"י בית ארז ובמהלך החודשים הקרובים יוצגו בחלל תצוגה מיוחד במושב משמר השבעה.

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf