certifect

סרטיפקט הדור החדש בהדברת פרעושים וקרציות

שם הכותב/ת: מערכת חיות הבית

צילום:מערכת חיות הבית

אירגוני הירוקים בעולם מתריעים מזה זמן רב על תהליך ההתחממות הגלובלית. ההתחממות גרמה לשינויי טמפרטורה בכל רחבי אירופה, לגלי חום ולשאר מרעין בישין. בחדשות צפינו כיצד יערות בוערים בספרד, ולהבדיל – כיצד מגישים שלגונים לדובים בגני חיות בגרמניה. ההתחממות גרמה להתעוררות בתחום המוכר לנו היטב, התעוררות מוקדמת יותר של פרעושים וקרציות.

כל מי שמגדל חתול או כלב יודע להבחין ב”שיא העונה” של הפרעושים והקרציות, אך בישראל אנו סובלים מפרעושים וקרציות כל השנה, גם בחודשי החורף הפחות חמים. השפעתם המזיקה של פרעושים וקרציות אינה רק בגירוי או במנת הדם שהם נוטלים כאשר הם עוקצים את הכלב או החתול. אמנם במקרים קיצוניים של מספרים גדולים מאוד של טפילים יש חשש לפגיעה כתוצאה מהפרת האיזון שבין ייצור תאי הדם והקצב שבו הוא נשאב (אנמיה).

אך הנזק הגדול והמסוכן ביותר נוצר כתוצאה ממחולל שונה לגמרי; בכדי לנטרל את קרישת הדם, מפרישים הקרציות והפרעושים נוזל המשהה את ההיתקרשות ומונע “סתימה” של חדק היניקה. בדרך כלל נוזל זה הוא הגורם לכל התגובות האלרגיות שכלבים וחתולים מפתחים, אך אין זה עיקר הנזק; באמצעות הנוזל חודרים אל מחזור הדם של החתול או הכלב חיידקים הגורמים לסוגי זיהומים שונים כשהחמורים ביותר שבהם מוכרים לכל כ”קדחת הקרציות” (אך למעשה מדובר במספר מחלות זיהומיות כמו Canine babesiosis, Monocytic Ehrlichiosis, Granulocytic Anaplasmosis, Borelia וכיוב’). חברת מריאל, ענקית התרופות הצרפתית, פיתחה כתשובה לפרעושים ולקרציות את הפרונטליין ובשנים האחרונות את הפרונטליין פלוס שנתנו מענה מעולה בעיקר לפרעושים. ייחודיות התכשיר היתה בטיחותו הרבה, והעובדה שלא היה רעיל ליונקים, הולכים על שניים או ארבע.

ע”מ לפגוע בפרעושים ובקרציות יש לקטוע את מעגל החיים שלהם. לפרעוש מחזור חיים המתחיל כביצה, עובר לזחל המתגלם לגולם ממנו יבקע הבוגר. פרעושים נמצאים בצורתם הבוגרת בפרק זמן של כ-15% מאורך חייהם. מרבית התכשירים (כולל הפרונטליין) יעילים כנגד הפרעושים רק כשהם נמצאים במצבם הבוגר. כך קורה שאפילו אם חלק קטן נותר פעיל, הוא מצליח להטיל ביצים ודור נוסף יוצא לדרך. מחזור החיים של הקרציה מורכב אפילו יותר ו”חלון ההזדמנויות” לפגוע בהן צר עוד יותר.

החל מחודש ינואר 2013 ישווק בישראל ה-certifect, הדור החדש בהדברת קרציות ופרעושים לכלבים. ה-certifect מהיר וקטלני, מחליף את התכשירים המוכרים ואין צורך בשימוש נוסף בקולרים קוטלי קרציות (למעשה, חל איסור על שימוש בכל תכשיר נוסף). למרות יעילותו הגבוהה, ה-certifect בטוח לשימוש לנקבות בהריון או לנקבות מיניקות, ולגורים מעל 8 שבועות. ה-certifect אינו מיועד לחתולים, אך בטוח לחלוטין להשאירם במחיצה אחת עם כלבים המטופלים ב-certifect. חשוב להקפיד להרחיקם מטווח ליקוק סמוך למועד הטיפול כאשר התכשיר רטוב ובתהליך הספיגה.

ה-certifect פוגע בקרציות ובפרעושים בכל שלבי החיים שלהם. הוא יעיל כנגד פרעוש החתול ופרעוש הכלב, וכן נמצא יעיל כנגד 9 סוגי הקרציות הנפוצות. ה-certifect עבר בהצלחה רבה ניסויי שדה באירופה וגם בארץ ונמצא יעיל במיוחד גם בתנאי שטח קשים של צפיפות וטמפרטורות גבוהות.

השימוש פשוט ויעיל; הפיפטה (בצבע סגול) ב-4 גדלים על פי משקל הכלב. התכשיר אינו חודר למחזור הדם. הטיפות שיש לטפטף על עורף הכלב שוקעות אל נקבוביות העור ובתהליך גדילת השיער “מצפים” אותה בחומר הפעיל. שילוב סינרגטי רב-עוצמה של החומר הפעיל המסלק 80% מהקרציות בתוך 12 שעות ו-90% מהן בתוך 24 שעות. הקרציות הנופלות מהכלב שרויות בתהליך גסיסה ואינן יכולות ל”תפוס טרמפ” ולחזור ולהאחז בכלב ממנו נפלו או בכלב אחר.

מהירות הפעולה של החיבור הסינרגי הייחודי של ה-certifect, הופך את התכשיר לכלי היעיל מסוגו בהשמדת קרציות ובנוסף הוא מהווה תשובה מוחצת לפרעושים בהגדילו את טווח הפגיעה האפקטיבי לכל שלבי החיים של הפרעושים. מרבית התכשירים אינם יכולים לפגוע בפרעוש כאשר הוא נמצא כזחל, ביצה או גולם וכפי שהזכרנו, הם אפקטיביים כאשר הוא בוגר. ה-certifect שם סוף לפרעושים באשר הם, ביצים, זחלים או גלמים, ובטיפול רצוף וקבוע מדי חודש בחודשו יקטע את מחזור החיים שלהם ויהווה תשובה הולמת להתמודדות עימם גם בשיא העונה.

בשימוש קבוע מדי חודש גם בחודשי החורף, נשמור על רמה קבועה ופעילה של התכשיר וכך נמנע ברמה גבוהה ביותר של הצלחה כל נסיון היצמדות של פרעושים או קרציות. ה-certifect עמיד ברחצה ונותר פעיל במשך 5 שבועות מתאריך יישומו.

אמנם ה-certifect דומה לפרונטליין מבחינת הוראות השימוש אך שונה ממנו בהרכבו. בשל כך כללי הזהירות שיש לנקוט בשימוש עימו שונים ויש להקפיד עליהם. זהו תכשיר רב-עוצמה ובשל ריכוז החומר הפעיל יתכנו תופעות לוואי קלות. התכשיר אינו מיועד לחתולים אלא לכלבים בלבד. במקרים בהם הכלב סובל ממחלה כרונית כלשהיא או שהוא בגיל מבוגר מומלץ להיוועץ ברופא הוטרינר לפני תחילת השימוש. חל איסור מוחלט על שילוב של חומרים נוספים כאשר הכלב מטופל ב-certifect.

לקבלת המידע המלא על ה-certifect אנו ממליצים לעיין בעלון התכשיר לפני השימוש ולהקפיד על הוראות השימוש בעת יישומו.

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf