z13

סאסיץ' – בית גידול לאקיטה יפני

שם הכותב/ת:מערכת חיות הבית

צילום:מערכת חיות הבית

גזעים יפניים באשר הם נחשבים לנדירים והעיסוק בהם אקזוטי ומיוחד. כך חשבו גם הורי, לאורה ודרגוטין סאסיץ', ילידי קרואטיה שהחליטו בסוף שנות ה-80 להגר לגרמניה והשתקעו בעיר דורטמונד. הם רכשו חלקת אדמה בגודל של 3 דונם והקימו עליה את ביתם. התכנון הבסיסי היה לפתוח במקום מלון אורחים. באותה שנה הם נחשפו לראשונה לאקיטה האמריקאי בתערוכה בדוטמונד. ב-1988, שנה מאוחר יותר ולאחר המתנה ארוכה הם קיבלו את בונג'י, הגור הראשון שלהם. באותם הימים, האקיטה נחשב לנדיר ויקר מציאות בגרמניה. לאחר שנה נוספת הם קיבלו שתי נקבות נוספות מאותו בית גידול. בשנות ה-90 של המאה הקודמת עדיין לא היתה הפרדה ברורה בין הטיפוסים באקיטה היפני. האקיטה האמריקאי היה גזע נפרד ששכן כבוד בקבוצה 2.

האקיטה היפני השתייך לקבוצה 5 אך הציג שני טיפוסים; האחד דומה יותר לכלב הבר ולאקיטה היפני המקורי והשני כבד יותר בדומה לאקיטה האמריקאי. רק בתחילת שנת 2000 החל באירופה תהליך מיון והפרדה בין הטיפוסים באקיטה היפני. בשנת 1992 מצטרפים הורי למועדון האקיטה הגרמני Akita Club e.V. להזכירכם, בגרמניה שני מועדונים והמועדון אליו הצטרפו הסאסיצ'ים הוא הגדול יותר מבין השניים ושלא כמו המועדון הקטן הוא כולל את שני גזעי האקיטה, יפני ואמריקאי.

בשנת 1993 הם החלו את גידול האקיטה כשהנקבה היא אחת משתי גורות האקיטה האמריקאי והזכר אקיטה יפני מיובא מיפן. בעקבות השגר הראשון החליטו הורי להתמקד באקיטה היפני בלבד. הם יצרו קשר עם מר קורוקי (Mr. Koroki), מגדל יפני ששלח להם שלוש נקבות אקיטה; סואיצ'ו גו, סאקורה גו ומיקה גו. שלוש נקבות אלו והזכר היפני היו אבני הפינה לבית הגידול. באותה שנה הם החליטו לזנוח את עסקי המלונאות ולהתמסר לגידול של אקיטות בלבד.

בית הגידול תופס אט אט נפח (12-15 כלבים), צובר זכיות ותארים והופך לפנינת קסם אקזוטית של תרבות יפנית. במקביל, הורי החרוצים פותחים חנות למזון לחיות מחמד. את רעיון המלונאות לבני אדם הם ממירים במלונאות להולכים על ארבע ופותחים במקביל פנסיון לכלבים.

בשנת 1996 ביקרו הורי ביפן אצל מר קורוקי ובשובם לגרמניה התלוו אליהם ארבע אקיטות נוספות. בסה"כ הם ייבאו כ-15 כלבי אקיטה מיפן, צרפת והולנד. במקביל, חל שינוי בעולם והאקיטה היפני זוכה לקבל את תשומת הלב הראויה. בית הגידול שלנו – סאסיץ' הופך לאחד מבתי הגידול המובילים ורבים מהמגדלים ומהשופטים החלו להגיע להתבשם מניחוחות המזרח הרחוק הממוקמים שתי דקות מדורטמונד. בין השופטים שהגיעו לבקרנו היה גם יוסי רוטשילד מישראל (שמחלק את חייו לתקופה לפני שביקר במקום, ולתקופה שאחרי הביקור…)

בביקורם האחרון של הורי ביפן (בעיר פוקודה שבאי קישו בשנת 2004) הם נפגשו עם מגדל נוסף, מר קיושי מורישיטה (Mr. Kyushy Morishita) ובשובם מיפן הביאו עמם לביתם שבדורטמונד את מינצקורה.

במשך כמעט שני עשורים גידלו הורי, לאורה ודרגוטין סאסיץ' אקיטה יפני. הם העמידו למעלה מ-300 גורים והשתתפו בתערוכות אין ספור. הם זכו בפרסים ארציים ובינלאומיים והצליחו לגדל טיפוס של אקיטה שאינו נופל מהאקיטות האיכותיות ביותר ביפן ובעולם. הם עיצבו את בית הגידול שלהם בסגנון יפני מסורתי. הורי תמיד היו יותר "ירוקים" מהרבה מוסדות ויחידים עוד לפני שהמגמה הירוקה הפכה לאופנה נרכשת. בית הגידול שלנו תוחזק (או יש לאמר תוקתק) תוך התחשבות מירבית בערכי הטבע, מיחזור ושימוש ברכיבים טבעיים ומתכלים.

בחריצות ובקפדנות הם טיפחו את בית הגידול שלהם לדרגת פנינת טבע ברמה מוזיאונית. אך לא רק בתחום העיצוב והאחזקה הם הציבו רף גבוה; הגידול שלהם הנחשב לאחד הטובים בעולם, מצטיין בכלבים בריאים בגופם ובנפשם. מהתצלומים שאספתי עבורכם, ניתן לקבל מעט מאווירת המקום ומקסמו.

כיום, לאחר שהתדרדרה בריאותו של אבי, החלטנו בהחלטה משפחתית לסיים את הגידול ולהתמקד בפעיליות מתאימות יותר לבריאות ולגיל. מרבית הכלבים היכולים לתרום לגידול הועברו למגדלים פעילים וכעת הם מפעילים רק את הפנסיון. בפנסיון חצר מרווחת ומבנה מקורה: בחצר 6 תאים זוגיים בגודל של 20-40 מ"ר, ובמבנה 8 תאים מרווחים וחלק פנימי מופרד המיועד לגורים.

לגבי תזונה: כל מי שמתבונן על בית הגידול מבחין מיד שמדובר בתפיסת עולם שהמזון הוא חלק ממנה. המזון הוא מזון ביתי שרכיביו על טהרת בקר או תרנגול הודו ללא איברים פנימיים, ירקות מאודים (בעיקר ירקות שורש). לבסיס זה מוסיפים מעט אורז או איטריות, מלח (עשיר ביוד) ומעט אוכל יבש לכלבים (חלבון מהחי ללא תוספת אורז או תירס) ומעת לעת שומן מהחי או חמאה.

הערת העורך: זהו המקום להודות ליוסי רוטשילד, מגדל אקיטה ושופט של מספר גזעים יפניים (ואקיטה בניהם) שהציג לי את בית הגידול, ולמשפחת סאסיץ' ובעיקר לקלאודיה בתם הארכיטקטית החיה בברלין, על איסוף החומר.

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf