Photo1

נאוביס 2012 – Black is beautiful

שם הכותב/ת: כתב וצילם: פרנק היימן

צילום: פרנק היימן

בתחילת הסתיו, בסוף השבוע השני של חודש ספטמבר התאספו 350 כלבי דני ענק מצרפת ומכל רחבי אירופה; מגרמניה, איטליה, רוסיה, ספרד, פולין, צ'כיה, בלגיה, פורטוגל, שוויץ (ואפילו קבוצה קטנה של מגדלים שהגיע מדרום מקסיקו) התכנסו בנובאיס לאליפות המועדון השנתית.

לדני ענק כידוע חמישה צבעים הנשפטים בשלוש כיתות נפרדות; חום וחום מנומר, שחור והרליקווין וכחול. המגמה העולמית של הגידול מתרכזת בשני העשורים האחרונים בצבע השחור הרלקווין הבולט במספרים גבוהים יותר ברישום לתערוכות, וצבע חום והחום מנומר והצבע הכחול מעט מאחריו במספרים שווים פחות או יותר. גם בתערוכה השנה בלט מספרם של הכלבים מכיתת הצבע שחור הרלקווין עם שליטה כמעט מוחלטת ברשימת הזוכים.

זו פעם החמישית משנת 2007 שהמועדון הצרפתי לדני ענק עורך את התערוכה השנתית שלו בנאוביס (Neuvic). נובאיס היא עיירת נופש ציורית טובלת בירק בליבו של אזור כפרי המציע שפע מלונות וחדרי ארוח בצד אטרקציות תיירותיות מגוונות. ואכן משתתפי התערוכה הרבים התפזרו בנוחות בין אתרי הארוח שמסביב. לאחר הפעם החמישית, יש לשקול ברצינות שנאוביס תהפוך לנקודת מפגש שנתית לחובבי דני ענק מכל רחבי אירופה!

הסתיו כידוע נחשב לעונת מעבר הפכפכה מבחינת מזג האויר, אך בדיוק כמו בשנה שעברה, מזג האויר שיתף פעולה בצורה מיטבית והעניק סוף שבוע מושלם. המשתתפים והצופים הרבים שילבו את האטרקציות שמציע המקום ובמיוחד לחופיו של האגם עם שפע של פעילויות ספורט מים.

זהו מספר המשתתפים הגבוה ביותר שנרשם בצרפת זה שלוש שנים ועליה ברישום בתקופה לא פשוטה לכלכלה האירופית היא בהחלט סיבה לאופטימיות. המגמה העולמית בגידול כלבים גזעיים עוברת ליותר ויותר גזעים קטנים, אבל כפי שתוכלו להתרשם מסטיסטיקה, בצרפת כפי הנראה חושבים אחרת. עשרת הגזעים המובילים ברישומי גורים חדשים הם בהחלט מהגזעים הגדולים כשבמקום העשירי נרשמים לדוגו הארגנטיני למעלה מאלף גורים!

הצצה בקטלוג מלמדת על ההתפלגות של הגידול הצרפתי כשעדיין בתי הגידול הוותיקים והמפורסמים מובילים במספרי הכלבים המוצגים (Terres de la Rairie, De la Benjamine, D'Iskandar, De La Grisonniere).

ארבעה שופטים נרתמו למלאכה. את כיתות החום חום מנומר שפטה השופטת הצרפתייה Christiane Lafay עם 88 כלבים (בחלוקה שווה בין חומים ןמנומרים). Mathieu Delahaye צרפתי אף הוא שפט את כיתות הצבע השחור (94), את כיתות הצבע הכחול שפטה Wanda Kotik מפולין (87) ו-Dr. Gerard Mignot (החליף ברגע האחרון את השופט האיטלקי Guido Perosino שנאלץ לבטל ברגע האחרון) שפט את כיתות ההרלקווין (84).

כמות הכלבים בכיתות השחור הרלקווין היתה כפולה מזו של שאר הצבעים אך כיתות השחורים לבדם היו צפופות במיוחד כשבכיתה פתוחה 18 נקבות.

כוכבת התערוכה Enouka de la Benjamine, נקבה מרשימה בת 3 מייצגת היטב את גזעה, ואת בית הגידול. Véronique Maunder מציינת יותר משלושה עשורים לבית הגידול שלה (de la Benjamine) ובשנים האחרונות בלט בית הגידול עם זוכים רבים. מנצחת זו היא דור שמיני (!) לאחת הנקבות המייסדות של בית הגידול Tania du Vallon de Font Renaud ונחשבת לאחת מהמשפיעות על הגידול בצרפת לא פחות מזכרים מרביעים מפורסמים (כמו Sire Royal, Diamond Von Der Immenbur ואחרים).

קבוצה 2 היא קבוצת דמויי הדוגה, ורובה כלבים גדולי-מימדים שהאקלים הכלכלי המתקדר פגע לא מעט בפופולריות שלהם. למרות זאת, רישומי הגורים בשנת 2012 בצרפת בהחלט מרשימים,

ואלו עשרת הגזעים המובילים בצרפת בקבוצה 2:

במקום ה-1 הברנר זננהונד עם 3532 גורים ב-2012

במקום ה-2 הקאנה קורסו עם 3200 גורים

במקום ה-3 בוקסר עם 2093 גורים

במקום ה-4 הרוטווילר עם 2044 גורים

במקום ה-5 הבולדוג האנגלי עם 1816 גורים

במקום ה-6 הניו-פאונדלנד עם 1685 גורים

במקום ה-7 שר פאי עם 1590 גורים

במקום ה-8 הדוג דה בורדו עם 1324 גורים

במקום ה-9 הדני הענק עם 1255 גורים

ובמקום ה-10 דוגו ארגנטינו עם 1054 גורים

רשימת המנצחים:

כוכבת התערוכה: מנצחת הגזע השחור הרליקווין Enouka de Benjamine

כוכב התערוכה מהמין הנגדי מנצח הזכרים בצבע השחור: Y-Ublot can of Duran

הצעירה הטובה והצעירה הטובה בצבע שחור הרליקווין: Led Regno Africa Fantasia DI (איטליה)

הגור הטוב בתערוכה (6-3) הגור הטוב 6-3 Gruss Gott of Garaba (ספרד)

הגור הטוב בתערוכה (9-6): הגורה הטובה 9-6 בצבע שחור הרלקווין Harmonia Beads of Aphrodit

הקשישה הטובה: הקשישה הטובה בצבע השחור Uranie de Benjamine

הזוג הטוב בתערוכה: The fawn Gachka the Field of High Plains & Brindle Goliath the Templars Cathares

בית הגידול הטוב בתערוכה: Blacks De La Benjamine

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf