IMG_9541

מר בולדוג אנגלי

שם הכותב/ת: י. עפרוני

צילום: STARDUST BULLDOGS

קצת היסטוריה:

בן מגיע מבית כלבני על כל המשתמע מכך. סבתו גידלה כלבי דקל, סאן ברנרד וטריירים עוד בגרמניה בתחילת המאה, כך שאת האהבה לכלבים קיבל מבית.בית גידולו של בן נוסד בתחילת שנות ה-2000 ומהר מאוד תפס תאוצה, בשנת 2002 נעשתה היסטוריה קטנה, כאשר בן הביא לישראל את כלב היבוא הראשון אי-פעם שמגיע ישירות מבירת הבולדוגים אנגליה והוא בעצם הזכר המייסד של בית הגידול STARDUST. "וויש" הגיע מאחד מבתי הגידול המפוארים באותה תקופה באנגליה, בית הגידול "מדבול" שגם לקח את בן תחת חסותו ולימד אותו את הבסיס הראשוני לגידול נכון והצגה בתערוכות ועל כך בן אסיר תודה עד עצם היום הזה.

לאחר "וויש" הגיעו עוד זכרים ונקבות איכותיים שקווי הדם שלהם התכתבו היטב עם אלו של "וויש" ואלו הכלבים שביססו ומיתגו את בית גידולו של בן "STARDUST " כאחד מבתי הגידול המובילים והאיכותיים ביותר שיש.

בן מתאר את החיבור עם גזע הבולדוג האנגלי כאהבה ממבט ראשון, אחת שלא יחליף לעולם.

עבר , הווה ועתיד

מאז ועד היום גורים מגידולו של בן יוצאו לכל רחבי העולם: הולנד, גרמניה, מלטה, יוון, קפריסין, פולין, איטליה, בלגיה, צרפת, נורבגיה, קנדה, כל רחבי ארצות הברית, רוסיה, אוקראינה, סין, הודו, צ'ילה, ברזיל ופרו ומהווים בסיס גידולי בכל אותן מדינות. כלבים רבים הפזורים בכל רחבי תבל נושאים את שם בית גידול STARDUST ועוד רבים מתחרים בימים אלו על תארי האליפות שלהם.

ארבעת זכרי ההרבעה האגדיים של בית גידולו של בן כל אחד בתקופתו, ייצרו עשרות רבות של אלופים הפזורים בכל העולם, ביניהם גם אלופי סקציות מפורסמים, אלופי עולם צעירים, אלופים בינלאומיים ועוד.

בשנת 2007 פרסם בן את ספרו הראשון בעברית על גזע הבולדוג האנגלי שהוא תוצאה של מחקר ארוך על קווי הדם בעולם הבולדוגים, באותה שנה גם הוסמך בן כשופט לגזע הבולדוג האנגלי.

לבן היה את הכבוד להיות מוזמן לשפוט את גזע הבולדוג האנגלי בצ'כיה, סלובקיה, סלובניה, רומניה, רוסיה, סיביר, בלגיה, לוקסנבורג, דנמרק, איטליה, ספרד, הולנד, פינלנד, שבדיה ואירלנד. בחלק מן המדינות שפט בן יותר מפעם אחת. בשנת 2014 מוזמן בן לשפוט את הגזע במועדון הגדול והמפואר ביותר בבירת הבולדוגים אנגליה וכבר כיום הוא נחשב לאחד מהשופטים המומחים המבוקשים ביותר באירופה לגזע הבולדוג האנגלי. בן מספר כי "אין כבוד גדול יותר מלגלות לאחר סיום שיפוט בתערוכה כי, חלק מהכלבים שהוצגו תחתיי חוזרים אחורה באילן היוחסין שלהם לגידול שלי, בשבילי הרגעים הללו שווים הכל".

בן פעיל כלבני נמרץ אשר תורם ככל יכולתו למען המערכת הכלבנית במדינת ישראל, בן מרצה באופן קבוע במדרשה הישראלית לכלבנות, כיהן כחבר הנהלת ההתאחדות, חבר וועד בחוג הישראלי לכלבי דוגה, חבר וועדת ביקורת בחוג הישראלי לכלבי דוגה ובימים אלו מכהן כיו"ר וועדת הביקורת של החוג הישראלי לכלבי דוגה ונציג חבר השופטים בוועדת התערוכות של ההתאחדות הישראלית לכלבנות.

מלבד היותו פעיל כלבני נלהב, מנסה בן לקדם אג'נדות כלבניות גם דרך מקצועו כעורך דין ומכהן כיו"ר הוועדה לזכויות בעלי חיים ובעליהם במחוז מרכז של לשכת עורכי הדין, וועדה אשר חרטה על דגלה לקדם אג'נדות חוקיות בעזרת 'ארגז הכלים' שמעניקה לה לשכת עורכי הדין בישראל. גם כיום בן מרבה להציג את כלביו בתערוכות ובקרוב יחל להציג את הדור החדש לגידולו.

מי יכול לרכוש גור מבן: לא כל אחד יכול לגדל בולדוג אנגלי ובן בורר בקפידה את הבתים אליהם הוא מוסר גורים. הבולדוגים הם כלבי משפחה נהדרים, חכמים ועקשנים באותה נשימה ויש לחנך אותם בהתאם. הבולדוגים לא מתאימים לאנשים אשר לא נמצאים כלל בבית ו/או למשפחות שרוצות לגדל כלב בחצר, אלו הם תנאי סף למשפחות שרוצות להחזיק כלב זה.

מה אוכלים הכלבים של בן: בן אוהב להשתמש בתחליף החלב של רויאל קנין ולדבריו הוא "מציל חיים". גורים מינקות ועד גיל חצי שנה אוכלים רויאל קנין סטרטר כאשר מגיל 7 שבועות מערבב בן מוצר חדש ונהדר בשם סטארטר מוס.

מגיל חצי שנה אוכלים הכלבים את הרויאל קנין בולדוג ג'וניור עד גיל שנה וחצי, אז מוחלף האוכל לרויאל קנין בולדוג אדולט.

בן קרפל הוא שופט בינלאומי ספציפי לגזע הבולדוג האנגלי, מגדל ועורך דין במקצועו.

אתם מוזמנים להיכנס לאתר: www.stardust-bulldogs.com

 

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf