cat wet_foods

מזון רטוב לחתולים

שם הכותב/ת: אורי שמעוני, יועץ תזונה - רויאל קנין

צילום:מערכת חיות הבית

חתולים לא שותים מספיק מים. חוסר במים גורם לשתן מועט ומרוכז מאוד. תזונה לא מתאימה שמכילה ערכים גבוהים מדי של סידן ומגנזיום גורמת להיווצרות גבישים בשלפוחית השתן ובדרכי השתן התחתונות ובמיוחד בחתולים זכרים. לעיתים דלקות בשלפוחית השתן נוצרות גם על רקע של סטרס או סיבות אידיופטיות אחרות. שתן פחות מרוכז = הקטנת הסיכון לגבישים.

ההצעה המקובלת בכדי לעודד שתייה של חתולים היא להכין מספר כלים למים ולדאוג שיהיו נגישים ככל האפשר. אפשר ליצור אטרקציה כדוגמאת מזרקה או מפל של מים שימשוך את החתול לתנועה ולצליל המים המפכפכים. אמנם ישנם חתולים הניזונים ממזון בקופסאות שימורים המכיל כמות מים גבוהה יחסית, אך מרבית בעלי החתולים מאכילים במזון יבש. ניתן להרטיב את המזון היבש במים אך התוצאה ספוגית בדרך כלל והמים אינם הופכים לחלק אינטגרלי מהמזון.

אנשי רויאל קאנין, המציינים השנה 40 שנות מחקר בפיתוח וייצור של מזונות לכלבים ולחתולים, מצאו פיתרון לבעיה ופיתחו לפני כעשור מזון רטוב הנארז במארז חדשני דמוי פאוץ'. סדרת המזונות הרטובים פותחה ב-8 סוגים המקבילים בדיוק למזון היבש, ובנוסף סוג תשיעי, במרקם מוס, לגורים.

לכאורה ניתן לשאול מה ההבדל בין מזון רטוב בקופסאות שימורים לבין המזון הרטוב של רויאל קאנין. ההבדל העיקרי הוא ברכיבים אך גם לתהליך הייצור ולאריזה תפקיד חשוב. הרכיבים של מרבית המזונות בקופסאות השימורים סופחים את המים וכאשר פותחים את הקופסה הרוטב נעלם ואיננו. לרוב – תכולת הקופסה תהיה חסרת צורה, ללא רוטב ובגושים גדולים יחסית. לצורת הנתחים, ריחם ואפילו צבעם השפעה על התלהבותו של החתול ונכונותו לאכול.

המזונות הרטובים של רויאל קאנין מיוצרים מחלבון באיכות ונעכלות גבוהה שמקורו מן החי והרוטב העוטף אותו עשיר וסמיך המעושר ברכיבי מיקרו-תזונה כמו מינרלים וויטמינים. כאשר מגישים לחתול את המזון הרטוב, הרוטב עוטף את הנתחים השומרים על צורתם ועל צבעם, דבר המעיד על איכות החלבון ממנו הם עשויים.

נקודה חשובה נוספת מושפעת מתהליך הייצור; בתום פס המילוי נאטמת קופסת השימורים ומסוע מעביר אותה דרך תנור המעלה את הטמפרטורה בתוכה ליותר מ-80 מעלות, תהליך המעקר את המזון בתוכה ומונע ממנו להתקלקל. בתהליך זה מאבד המזון חלק ממאפייני הטעם והריח. למרות שרוב המזונות הרטובים לחתולים ולכלבים משווקים בקופסאות שימורים, כבר למעלה מעשור שהמזונות הרטובים של רויאל קאנין משווקים במארזי אלומניום דמוי פאוץ', המאפשרים שליטה מדוייקת ביותר על תהליך העיקור מבלי שהמזון מאבד אפילו שמץ מריחו או טעמו.

כאשר מגישים לחתול את המזון הרטוב הוא מגיב בצורה מיידית לריח והתצפיות מלמדות שתחילה הוא מלקק את הרוטב ורק אחר כך מפריד ולועס בהנאה את הנתחים אחד אחד. החוויה שהמזון יוצר עבור החתול חשובה מאוד; חתולים יכולים להיות מאוד בררניים בנוגע למזונם וכאשר לחתולים צרכים מיוחדים עלולה להתפתח בעייה אמיתית. צורתו, ריחו והחוויה שהמזון הרטוב מעניק לחתול הופך אותו לאטרקציה של ממש שוב ושוב עבור החתול הבררן ביותר.

הפאוץ' אינו דורש שום אמצעי מיוחד לפתיחתו, כל פאוץ' מכיל 85 גרם – המנה המדוייקת לחתול אחד. אין צורך לפתוח קופסה של 400 גרם ואחר כך להסתבך במקרר עם שאריות שלא נאכלו. בנוסף הפאוץ' נוח לאיחסון, אינו תופס מקום רב וקל מאוד להגשה. 8 הסוגים של המזון הרטוב מעניקים מענה מצויין לחתולי כל הגילאים, גם למעוקרים ומסורסים וגם לחתולים מבוגרים או במשטר תזונתי של הפחתה במשקל.

ניתן לעבור ולהאכיל את החתול שלכם במזון רטוב כאשר לחתול צעיר ומתבגר בתהליך הגדילה 4 פאוצ'ים ליום, ולחתול בוגר במסגרת משמעת תזונתית בסגנון "שומרי משקל" 2 פאוצ'ים ליום. המזון הרטוב של רויאל קאנין מהווה פריצת דרך תזונתית ומעניק פתרון מעולה לבעיית מאזן הנוזלים של החתול. מאחר וישנה תאימות מלאה בין סוגי המזון היבש למזון הרטוב ניתן לשלב ביניהם ולגוון. ניתן לחלק את התפריט בין המזון הרטוב למזון היבש לפי הצורך ולפי התקציב. בצורה זו נשפר בצורה משמעותית את מאזן הנוזלים מבלי לפגוע בתזונה המתאימה לחתול שלנו.

לפרטים נוספים: ori@beit-erez.co.il

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf