PRD_9250

מזון לכלבים זעירים – רעיון גדול!

שם הכותב/ת:מערכת חיות הבית

צילום: יגאל פרדו

השקת המזון החדש X-SMALL בבית ארז

אמצע חודש אוקטובר, ובבית ארז חוות מילטין שבמושב משמר השבעה ניטע אוהל גדול מימדים במגרש החניה הצמוד למגרש האילוף. מחוץ לאוהל הותקנו תנורי בישול מיוחדים ותכונה של אנשים וציוד החלה משעות הבוקר. לעת ערב כבר פלטו התנורים חום רב, אך מזג האויר היה נוח והישיבה באוהל היתה נעימה. בצמוד הותקנו מספר מתקני גחלים עליהם הונחו נתחי בשר במתכונת של גריל דרום אמריקאי שניחוחו נישא באויר וגרם למרבית הנכנסים בשער להחיש פעמיהם ולהתייצב אצל דלפק הבשרים. הלילה ירד והתאורה הירקרקה צבע את הקירות הבהירים והשלימה את צבעוניות סדרת המזונות החדשה של רויאל קאנין, ה-X-SMALL.

המזונות של רויאל קאנין ניצבים תמיד בחזית הטכנולוגית אך בכל פעם שאנו שומעים על השקה של מזונות חדשים אנו לומדים על מהפיכה נוספת בתחום שנדמה שכבר עבר את כל המהפיכות האפשריות. הבסיס לשפע הבלתי נגמר של מזונות אינו חדש או מקרי; צוות הפיתוח של רויאל קאנין שוקד על מחקרים בתחומי תזונה וצריכה והחיבור בין שני תחומים אלו מניב את הפיתוחים שאנו עדים להם. אחת לכמה חודשים אנו מתבשרים על השקה של סדרת מזונות חדשה ועד מהרה אנו עוברים לסדרה חדשה נוספת וחוזר חלילה. בעולמם של החתולאים ניתן מענה לחתולים קשישים, מסורסים או חתולות מעוקרות. אפילו הכופתיות עברו שינוי ועבור החתולים (וגם הכלבים הקשישים) עוצבה כופתית בעלת מעטפת פריכה וקרנצ’ית ופנים נימוח ורך. חתולים קשישים עם בעיות חניכיים או עם שיניים רגישות שבו ללעוס בהנאה את הכופתיות, בעלות המרקם הייחודי והטעם המנצח. כופתיות אלו שפותחו במיוחד מיועדות גם לכלבים בררניים ומשיגות את אותה מטרה בדיוק.

לא מדובר באופנה או בשיטה לעיבוי מגוון מוצרים כי אם אופן פעולה סידרתי ומתוכנן ההולך ומתפתח במקביל למתרחש בשוק העולמי של מזונות בעלי חיים.

רויאל קאנין היתה החברה הראשונה שחרתה על דיגלה את המחקר המדעי ככלי המרכזי לפיתוח מזונות חדשים כאשר הסיסמה “ידע וכבוד” הם קוי המתאר בהם מתנהל כל מחקר ותוצאותיו הופכות למסד עליו יעוצב המזון הבא. נקודת המוצא לפיה יש לענות על צרכיו של כל גזע וגזע על פי מאפייניו המורפולוגיים, אופיו, גילו, מצב ההתפתחות שלו ואורח חייו הביאה ליצירת נוסחאות תזונתיות מדוייקות יותר המעניקות מענה מלא ומושלם לרבים מהגזעים הפופולריים ובהתפלגות של גודל וגיל. כך עשינו הכרה עם ארבעת הגדלים הבסיסיים בטבלת המוצרים של רויאל קאנין; מיני, מדיום מקסי וג'יאנט, כאשר לחלק מהגזעים הנפוצים יותר ובעלי הצרכים הייחודיים ביותר (כמו בולדוג אנגלי, יורקשיר טריייר, שנאוצר ואחרים) יוצרים סדרת מזונות ייחודים רק להם.

לכלבים הענקיים ובמיוחד לשלב הגורות ניתן דגש מיוחד כולל בשלב הראשון (סטרטר) שהרחיב את המגוון שלו כלפי הגודל הגדול ביותר אך גם לגודל הקטן ביותר עם נוסחה המאפשרת המסה של גרגרי המזון והאכלה באמצעות בקבוק.

ה-X-SMALL מהווה את המילה האחרונה בפיתוח מזונות ומשלב היטב את שני התחומים אותם הזכרנו בשורות הקודמות; העולם שייך לזעירים.יותר ויותר כלבים מגזעים זעירים הופכים לחיות המחמד של המאה ה-21. הם קטנים, אטרקטיביים, ניתן לגדל אותם בסביבה אורבנית צפופה והם יכולים להתאים כמעט לכל סביבה. המאפיינים שלהם מגוונים מאוד וניתן לבחור בין הגזעים, הצבעים וסוגי הפרוות. בכל תערוכה זירות הגזעים הזעירים הן מהזירות העמוסות ביותר וקהל רב מגיע לחזות בהם.

בצד היותם פופולריים מציבים הכלבים הזעירים ובמיוחד אלו שה-X-SMALL עוצב עבורם סידרה מורכבת של צרכים לאורך תוחלת חיים מהארוכות שבין גזעי הכלבים. לצ’יוואווה שמשקלו אינו מגיע ל-4 ק”ג צרכים שונים מכלב זעיר גדול ממנו דוגמאת שי-צו או מלטז. תהליך הגדילה קצר מאוד וכבר בגיל שנה הזעירים הינם בגודלם הכמעט סופי. אמנם לרבים מהגזעים הזעירים מאפיינם דומים לגזעים גדולים מהם ויגיעו למלוא תפארתם רק בגיל שנתיים או שלוש אך שינוי זה יבוא לידי ביטוי בעיקר בעוצמת הגולגולת או ברוחב הגוף ולא בגובהם (הנמדד בשכמה) או במשקלם.

תוחלת החיים של הכלבים הזעירים כפי שכבר ציינו, ארוכה משל רבים מהכלבים הקטנים האחרים. מבנה זרבובית עדין וגיל מופלג הם בדרך כלל ערובה לבעיות משנן המתעוררות לא אחת וגוררות דלקות בחניכיים, קשיים בלעיסה, אובדן שיניים ומכאן לבעיות במערכת העיכול הדרך יכולה להיות קצרה. כופתיות ייחודיות המסייעות במניעת היווצרות אבן שן עוצבו במיוחד למזונות החדשים, וגודלן וצורתן הותאמה בצורה טובה יותר מבעבר גם לבעלי לסתות עדינות במיוחד. הכופתיות קטנות מימדים ו”מכריחות” את הכלבים ללעוס היטב ולא ל”שאוב ולבלוע” מבלי ללעוס. כלבים מגזעים אלו מפתחים הרגלים לא בריאים המבוססים על פינוק טהור והופכים להיות בררניים מאוד במזונם. שאריות מזון שאנו אוכלים מתובלים בשלל תבלינים ובתוספת מלח וחומרים אחרים העלולים להיות מזיקים ביותר לכלבים. המזונות החדשים פותחו לכלבים בררניים במיוחד, ודגש מיוחד הושם על הטעימות שלהם – עובדה שהפתיעה את המגדלים שהגיעו בלווית כלביהם להשקה; כופתיות של ה-X-SMALL הוגשו בשפע והכלבים המפונקים התנפלו בשקיקה על הכופתיות וזללו מהן בכל פה. נושא הטעימות הוא נושא מרכזי בכל הקשור ל”לקוחות” אניני טעם וסדרת הטעמים הייחודיים גורמת להתעוררות התיאבון בכל הגילאים.

אם כבר הזכרנו את נושא הגיל, אחד מהחידושים החשובים שנועד לסייע בהתבגרותם של הכלבים והגעתם לגילאים מתקדמים מתמקד ברכיבי מיקרו-תזונה ונוסחאות נוגדי-חימצון המסייעים במלחמה ברדיקלים החופשיים ומחזקים את מערכת החיסון. לרויאל קאנין נוסחאות מוגנות בפטנט שהשפעתן עולה בהרבה על סך הרכיבים היוצרים אותן. נוסחאות אלו שומרות על בריאות טובה ומבטיחות איכות חיים גם לכלבים קשישים בגילאים מפליגים. עוד מושם דגש על רכיבים כמו אומגה 3 לפרווה עשירה, מבהיקה ושופעת.

בהזמנה נכתב כי הארוע יתקיים בים השעות 21:00-18:00 אך גם לאחר השעה 21:00 המשיכו רבים להגיע אל האוהל ואלו שסיימו (סיבוב אחד) ועלו לקומת “המבצעים” שם ישבו הסוכנים והציגו את המבצעים החמים (שהוצעו ליום ההשקה בלבד) חזרו לסיבוב השלמות.

אמנם הרחבנו בנושא המזונות לכלבים אך כדאי שנזכיר גם את המזונות למוזמנים – האוהל המרווח סודר לנוחיות הקהל כך שניתן היה לאחר תור קצר להצטייד בנתחי בשר משובחים ולהתיישב בנחת מסביב לשולחנות. עד מהרה התפזרו להם הבאים מסביב לשולחנות – חבורות חבורות.

כפי שכבר כתבנו כאן, הארוע תוכנן להימשך כ-3 שעות אך חרג הרבה מעבר לכך, כשאחרוני הבאים עזבו את המקום הרבה לאחר חצות.

המזונות אולי אקסטרא סמול, אך הארוע חרג בהרבה מאקסטרא לארג’, משאיר טעם של עוד. ואם אתם שקוראים שורות אלו, ונבצר מכם להגיע, אז נאמר שהיה טעים, נעים וגם כדאי ונשמח לראותכם בהשקה הבאה!

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf