pruducts

ימים גשומים וכלבים רטובים

שם הכותב/ת: מוניק ואן דה ואן, איב סן ברנרד

צילום:מערכת חיות הבית

החורף מגיע ועימו, לפחות ברוב המקומות בעולם, מגיע הגשם. לאחר שחום הקיץ שכח, הטיולים הארוכים עם הכלבים הופכים בעונה זו לתענוג צרוף או להרפתקה רטובה.

אנו, בני האדם, מתלבשים לכבוד הארוע: מוציאים מהארון את המעיל, הצעיפים והמגפיים ויוצאים לדרכנו לשיטוט באויר הקר. הכלבים שלנו נהנים מכל רגע, אך כשחוזרים הביתה מתחיל הבלאגן. טביעות רגליים רטובות ומטונפות מקשטות את הספה המעוצבת והשטיח, הם מתנערים בעליזות ומתיזים את מי הגשם ברחבי הבית וכמובן, הניחוח של הפרווה הרטובה שתלוי באוויר.

מה עושים? מעילי גשם מיוחדים לכלבים עשויים להביא תועלת, אך משאירים את הבטן וכפות הרגליים חשופים למים ולבוץ, וכשהם בתנועה הרגליים האחוריות מתיזות מים על הבטן, במיוחד כשמדובר בכלבים קטנים עם רגליים קצרות.

כמטפחת כלבים מקצועית אני מופתעת תמיד שבעלי כלבים לעולם אינם מבקשים גילוח כולל בעונת הגשמים. הרי זה הגיוני הרבה יותר מאשר לעשות זאת בעונת הקיץ החמה (על נזקי תספורות ה"כסאח" לכלבים דיברנו בגליונות קודמים). עם זאת, לפרווה תפקיד חשוב ביותר בעונות הקרות, היא מגינה על העור ושומרת על טמפרטורת הגוף. למעשה, הפרווה העילית, על שלל צבעיה המרהיבים, "מהונדסת" באופן גאוני וצומחת בכיוון כזה כך שהיא מרחיקה את המים הלאה מהגוף. הפרווה התחתית, שהיא הפרווה הצפופה והצמרירית שמתחת לפרווה העילית, הופכת לשמנונית יותר בסמוך לעור ומהווה את חומר הבידוד המושלם לצורך שמירה על חום הגוף. זהו המקרה בכלבים בעלי פרווה בינונית וכמעט בכל גזעי החתולים. לכלבים בעלי פרווה קצרה יש באופן טבעי עור שומני יותר, שהרטבתו רק מעודדת את ייצור החלב (סבום). אלו הכלבים ארוכי הפרווה שנרטבים עד לשד עצמותיהם. כלבים אלו זקוקים להגנה מיוחדת.

בעונה זו העור מכין עצמו לקראת התחלפות הפרווה לפרוות חורף. פירושו של דבר, הפרווה התחתית הולכת ונעשית צפופה יותר. כדי לסייע לעור בתהליך זה, כדאי לחפוף את הכלב בשמפו Mineral H, המזין את הזקיקים בנוסף לניקוי. מומלץ לעשות אמבטיה אחת לשבועים. לאחר הניקוי וההזנה יש "לסגור" בחזרה את שיער הפרווה (המבנה דמוי-הרעפים של השיערה נפתח בעקבות חפיפה). בעונה זו של השנה פעולה זו הכרחית כדי לשמור על הפרווה במצב בריא. לשם כך מומלץ לבחור בבלזם המתאים לסוג הפרווה ולערבב אותו עם קונדישנר PEK ומעט PH Ballance. קונדישנר PEK מכיל קולגן הסוגר את השיערה, יוצר שכבת הגנה ומגביר את עמידות השיער למים. הוא מכיל גם חלבוני דבש – חומר בעל יכולת לשיקום העור, שמירה על רמת הלחות שלו, התחדשות התאים ומניעת זיהומים. ה-PH Ballance מכיל שמני הזנה ומינרלים המסייעים לשמור על הפרווה במצב אופטימלי.

ועתה, אם הכלב או החתול נרטבים בגשם, ניעור קל יוריד מעליהם את כל המים שספגו בדרך, וכל זאת מבלי לייצר את הניחוח של פרווה רטובה.

לכלבים וחתולים שגולחו בקיץ כדאי להשתמש ב-ATAMI באמבטיה הפותחת את העונה הרטובה. שמפו ומרכך ג'ינסנג הינם הטובים ביותר למשימה זו ויתנו לעור את הדחיפה לה הוא זקוק לייצור פרוות החורף. באמבטיות הבאות ניתן להשתמש בשמפו Mineral H לפי שגרת הטיפוח שתוארה לעיל.

אם הכלב סובל ממחלות עור בקיץ (אקזמה, דרמטיטיס, פריחה וכיוב'), אני ממליצה בחום על ה-0003, שמן זית שעבר אוזוניזציה (החמצן שבו הוחלף לאוזון), מוצר מעולה לבעיות מסוג זה. יש לצקת 12 טיפות בערך לתוך השמפו: השמפו יהפוך לתרחיץ אנטיספטי טבעי ויעניק הגנה מצויינת מפני פטריות וחיידקים המשגשגים בתנאי לחות.

וכמובן, בין החפיפות, מומלץ להשתמש בזמן ההברשה ב-H270, שגם הוא מזין ומעניק הגנה לפרווה. למזג אוויר סוער וגשום במיוחד, השתמשו בכמה טיפות של SIL PLUS על כפות הרגליים, הרגליים, הבטן והחזה. שימוש בתכשיר זה ימנע מהרטיבות לשנות את המאזן החומצי של העור וימנע ריח רע מהפרווה.

בשימוש מושכל כל תכשירי הקוסמטיקה יעניקו אפקט דומה, אך לשמירה מתמדת על מצב הפרווה חשוב תמיד לשלב את השימוש בהם עם הברשה נכונה.

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf