Sh. Mineral H - Graphic

טיפוח הפרווה לקראת הקיץ: תכשירים ואביזרים

שם הכותב/ת: מוניק ואן דה ואן - הטכנולוגית הבינ"ל של איב סן בנרנרד

צילום:מערכת חיות הבית

הקיץ כמעט כאן – הכינו את חיות המחמד שלכם לקראתו!

השינויים במזג האוויר מחייבים אותנו לנהוג בעור ופרווה של היקרים לנו במשנה תשומת לב. כמו העצים המלבלבים, כך גם בעלי החיים המכינים את פרוותם לקראת הקיץ. רבים חושבים שגילוח הגון פותר את כל הבעיות, אך ההיפך הוא הנכון. לפרווה העילית ולפרווה התחתונה תפקיד חשוב ביותר בבידוד ושמירה על טמפרטורת גוף קבועה – לא רק מפני קור ורטיבות, גם מפני חום וקרינת שמש ישירה.

לכן, לטיפוח הפרווה ושימורה חשיבות עליונה, ואנו עושים זאת ע”י הברשה, סירוק ומריטה. בעונה זו של השנה, לכל סוגי הפרווה חשוב לעודד את צמיחת הפרווה העילית ולמתן את צפיפות הפרווה התחתית. ניתן להשתמש בשמפו Mineral H, ולאחריו בלזם מטפח בהתאם לסוג הפרווה בדרגת חומציות מאוזנת או K101 ו/או קונדישנר Pek. מומלץ להשתמש בפיגמנטים מעשירי-צבע לפני הקיץ. חומרים אלו מתפקדים גם כמסנני קרינה. הפרווה העילית המשמשת כמגן מפני קרינת השמש, בתוספת פיגמנטים אלו, תעניק הגנה מצוינת לכלב, ותעניק לו פרווה ועור בריאים יותר. הקפדה על דרגת ה-pH המתאימה והבחירה במוצרים המתאימים תפחית את הרגישות לטפילים, זיהומים חידקיים ואלרגיות. כל זאת בתנאי כמובן שהפרווה יכולה למלא את תפקידה.

כלבים

פרווה קצרה יש להבריש במברשת טבעית עם כיוון צמיחת השיער בכדי לא לגרום לפוליקוליטיס (דלקת זקיק השערה). לאחר מכן יש לסרק בתנועות עדינות בעזרת מסרק רחב, שיוציא את השיער המת ויעודד את תחלופת השיער. לחפוף כפי שתואר לעיל, עם בלזם לימון. בעונה זו מומלץ לקיים סדרת טיפוח כזו מדי שבועיים, כשלוש פעמים סה”כ, מה שיבטיח בין השאר את מראהו של השטיח שלכם.

פרווה בינונית, כמו רועה גרמני למשל, יש לסרק בעדינות, עם מסרק מתאים, ולאחר מכן עם מכשיר מריטה, בכדי לדלל את הפרווה התחתית. לאחר מכן לחפוף כפי שתואר לעיל, עם בלזם בננה. עשו זאת שלוש או ארבע פעמים מעתה ועד הקיץ. הפיגמנט המומלץ לשימוש ברועה גרמני הוא נחושת (Copper Reinforced), בערך 12 טיפות לתוך תערובת הבלזם. אנו ממליצים להבריש במברשת טבעית בזמן הייבוש.

פרווה בינונית כמו שנאוצר או גזעים אחרים בעלי שיער זיפי יש למרוט, לגלח או לדלל. השתמשו בסכין רחבה והתמקדו באזורי השיער העילי. לאחר מכן השתמשו במסרק מריטה וסרקו בעדינות עם כיוון צמיחת השיער. לאחר הגילוח, יש לחפוף בשמפו מטהר מיוחד או אם מדובר בכלב רגיש במיוחד בשמפו מינרל פלוס. לאחר מכן שימו בלזם בננה או קונדישונר Pek. יבשו עם מברשת טבעית באזורים המגולחים ועם מסרק באזורים בעלי שיער (ראש ורגליים).

פרווה בינונית כמו של קוקר או סטר- יש לדלל את הפרווה התחתית, העולה על הפרווה העילית. לשם כך יש להעזר במסרק עדין ולסרק היטב. כשהפרווה העילית נקייה וכל יופיה גלוי לעין, העזרו במסרק רחב ובעדינות הסירו את הפרווה התחתית שעדין נותרה. השתמשו במברשת טבעית ובמסרק בחלקים בהם השיער ארוך יותר, האוזניים, החזה והרגליים. שטפו בשמפו Mineral H ובלזם בננה, פלוס קונדישנר Pek, פלוס K101.

פרווה ארוכה, חלקה או מתולתלת – אם יש קשרים יש להיעזר במסרק המתאים לגודלו של הכלב. במקרים חמורים של קשרים השתמשו בסכין. שימרו על מרחק בטוח מהעור, למניעת פציעות! את החלקים המוברשים סרקו במסרק. המשיכו בחפיפה, מומלץ לחפוף עם שמפו מינרל H, ולאחריו בלזם תפוח ירוק וקונדישנר Pek. בזמן הייבוש השתמשו במברשת טבעית בפרווה חלקה ובמסרק בפרווה מתולתלת. בכלבים מגזע כלב מים ספרדי, קאו אגווה פורטוגז, קרי בלו טרייר או בדלינגטון, אנו ממליצים להבריש במברשת טבעית בכדי לשמור על הפרווה התחתית העדינה יותר.

חתולים

לחתולים יש פרווה עילית ותחתית צפופה מאוד. הקוטיקולה (שכבת הבידוד) שלהם עבה יותר מזו של הכלבים, ולכן הם סופגים פחות. העור עדין וגמיש יותר, ולכן יש להיזהר כאשר מתירים קשרים – סירוק אגרסיבי עלול לגרום לקרחות. במקרה של קשרים רבים וסבוכים, יש לגזור את הקשרים בזהירות רבה, הרחק מהעור. מרחו K101 על ה”רסטות” שנותרו וסרקו בעדינות במסרק. חפפו עם שמפו KE, ולאחר מכן PH Ballance, בלזם בננה וקונדישנר Pek, מעורבב עם מים חמימים. שטפו היטב וסרקו במברשת אובלית או במברשת טבעית. במידת הצורך העזרו במסרק.

טיפוח מסייע בשמירה על בריאותן של חיות המחמד. זיכרו – הפרווה שלהם היא הדבר היחיד המגן עליהם מפני גורמים מזיקים חיצוניים. וכמובן שפרווה יפה ובריאה אינה נושרת והרבה יותר נעימה לליטוף.

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf