Avignon,_Palais_des_Papes_depuis_Tour_Philippe_le_Bel_by_JM_Rosier

טור דה פרובנס 2013

שם הכותב/ת: רועי דותן זהר

צילום: רועי דותן זהר

פעם בשנה מתאספת חבורה עליזה בנמל התעופה בן גוריון. כ-20 ישראלים יוצאים לפרובנס לסיור של ארבעה ימים עמוסים בריחות לבנדר ונופי דרום צרפת. הסיורים שהפכו כבר למסורת בשנים האחרונות, מפגישים בעלי חנויות למזון וציוד לבעלי חיים (ולסירוגין וטרינרים) מרחבי הארץ, ולאור ההצלחה של המשלחות הקודמות, הורחבה השנה הקבוצה. בשל גודלה גוייסו הפעם למשימת המבוגרים האחראים שלושה: אסף מזרחי, רועי דותן זהר ורמי מילטין. וכך זה היה

טיסת לילה למארסיי

הטור דה פראנס נערך בכל שנה בחודש יולי ונחשב לתחרות רכיבת האופניים היוקרתית והקשה בעולם. השנה, ציין הטור דה פראנס את התחרות המאה עם שיא של רוכבים מכל העולם ושידורים חיים בכל ערוצי הספורט. את התחרות הזניקו מהאי הציורי קורסיקה והוא עבר בכל רחבי צרפת כשאת הקטע החמישי עושים הרוכבים ממרסיי למונפלייה באופניהם.

באמצע חודש יוני, עשתה חבורה של כ-20 בעלי חנויות מכל רחבי הארץ את דרכם אל שדה התעופה בן גוריון. לקראת השקיעה, המריאה החבורה מערבה ונחתה במרסיי. לקראת חצות עשתה את אותה דרך בדיוק שיעשו רוכבי הטור דה פרנס, אך את האופניים המירה במיניבוס שהביא אותה למונפלייה, עיירה סטודנטיאלית המרוחקת כשעתיים נסיעה ממרסיי.

למי שהצטרף אלינו רק כעת, נסביר כי לא מדובר בנופש אקראי בדרום צרפת, כי אם בסיור לימודי מטעם רויאל קאנין להרחבת הידע ורכישת כלים שיעזרו לבעלי החנויות לכוון את הלקוח בדייקנות למזון המתאים ביותר לחתולו או כלבו. אנשי רויאל קנין היו הראשונים שהחלו לפתח את מגוון המזונות שהם מייצרים בהתפלגות צרכים מדוייקת והניחו למחקר המדעי להוביל את הדרך. גם כיום המחקר המדעי עומד בחזית הפיתוח הטכנולוגי בחברה והמונח "ידע וכבוד" (Knowledge and Respect) המתייחס לבסיס הפיתוח המדעי כנקודת מוצא והכבוד אותו הם רוכשים לחיות המחמד העומדים במרכז הווייתם.

בסמוך לעיירה אמרג' (Aimargues) בלב האזור החקלאי וכחצי שעה נסיעה ממונפלייה ניצב מרכז הייצור והקמפוס הראשי של רויאל קנין בצרפת. מכאן, מהאזור הכפרי של דרום צרפת יצאו ראשוני המוצרים לחנויות ברחבי צרפת ומאוחר יותר לכל העולם. כיום, ניתן למצוא מפעלים של החברה במדינות רבות נוספות באירופה וגם מחוצה לה, אך הקמפוס, טובל בנופי פרובאנס ישאר תמיד במרכז.

בצד מרכז הייצור המשוכלל פועם ליבו של האירגון המאוייש בצוות מקצועי מדופלם ומקצועי מכל קצוות העיסוק – וטרינרים, כימאים, מהנדסי מזון, תעשייה וייצור, לצד כלבנים, חתולאים ומאלפים. את המידע אוספים אנשי רויאל קאנין בעזרתם של של מגדלים ברחבי צרפת ואירופה. הם הראשונים המקבלים את המזונות החדשים להתנסות והמידע שהם מעבירים מצטרף לשטף הנתונים מרחבי העולם המרכיב את התצריף המורכב של מזונות האיכות שמייצרת החברה.

לאחר ארוחת הבוקר יצאה המשלחת מהמלון אל עבר הקמפוס לסיור ויום עיון. הדרך התפתלה בין שדות מוריקים, גבעות תפוחות חמוקיים וריח פריחה באויר. הקיץ מכה גם כאן אך אינו משתווה לקיץ הישראלי, במיוחד בשיעורי הלחות, ובקרירות המשתררת לעת ערב.

לא פשוט לכנס חבורה צוהלת של ישראלים לכיתת לימוד, אך ריצ'רד, נציג רויאל קנין באזורינו ויוליה שסייעה לו בהדרכה, החלו עוברים על העקרונות ועד מהרה השתרר שקט והחבורה התמקדה במידע. כאשר מקצוען ניצב ליד הדוכן, הוא מכוון את הלקוח למוצר המתאים והידע הנמצא ברשותו מהווה כלי מכירה משכנע ויעיל. לקוח שקיבל פתרון בהתייחסות מקצועית יודע להעריך את השירות שקיבל, ויחזור וימליץ על החנות לאחרים. כתת הלימוד מאובזרת כחנות לכל דבר ומציגה את כל סוגי המזונות שמייצרת רויאל קנין. המעמדים המסודרים בקפידה והעמוסים בכל קשת המוצרים נסקרו בהרחבה ועקרונות התזונה לפי גיל עיסוק וגזע פורטו לפרטי פרטים.

לקראת צהריים, יצאה המשלחת לארוחת צהריים טיפוסית במסעדה כפרית טיפוסית La Croq au Sel בגאלארג', כפר סמוך.

ארוחת צהריים בצרפת, כפרית ככל שתהיה, נלקחת באותה רצינות בה לוקחים ארוחות צהריים בטובות שבמסעדות. היין נמזג, והמנות באות ועולות. מסביב לשולחן השיחה קולחת והנה נדמה כאילו מדובר בידידים ותיקים שמכירים שנים ולא זרים גמורים שאך לפני יממה התקבצו מכל חלקי הארץ לנסיעה משותפת.

חציו השני של היום הוקדש לסיור במתחם. הקבוצה, חבושת קסדות פועלי-ייצור ועטויה בחלוקים לבנים עברה בתחנות שונות וקיבלה הסבר מפורט על מרבית הנקודות העיוניות שפורטו בכיתת הלימוד. הסיור החל בפס הייצור; טור המבקרים עוטי החלוקים הלבנים עשה דרכו ממחסן חומרי הגלם עד לאולמי הייצור והאריזה ועד לעמדת ההעמסה והמשלוח.

אחרי הצהריים, הסתיים הסיור שהעניק למשתתפים בו זוית ראיה חדשה לנושא, והקבוצה חזרה אל המלון למנוחה והתארגנות. לעת שקיעה התקבצו כולם ויצאו בהליכה קצרה למרכז ההיסטורי של מונפלייה לארוחת ערב. מונפלייה היא העיר השלישית בגודלה לחופי הים התיכון (ראשונה מארסיי ושנייה ניס) ומזה כשני עשורים היא העיר עם שעור הצמיחה הגבוה ביותר בצרפת. את הצמיחה הגדולה רושמים בצרפת ע"ח המתיישבים הצרפתיים שחזרו מאלגיריה בשנות השישים, והשאר היסטוריה. בצד עיר עתיקה, חוף ים קסום ואוירה צעירה הולכת העיר ומתפתחת מונפלייה למרכז עירוני ותיירותי. הערב הסתיים לקראת חצות כשהחבורה צוהלת ושמחה חזרה רגלית למלון.

למחרת, יום שלישי פעמיים כי טוב עברנו לחלק הטיולי. לאחר ארוחת בוקר מושקעת עשתה המשלחת את הדרך לעיר אביניון. אביניון היא עיר עתיקה שבעבר שימשה משכן לאפיפיורים ונכבדים אחרים ובימי הביניים אף היתה בירת תרבות חשובה, תפקיד אותו היא מנסה להחזיר לעצמה בעשורים האחרונים.

האוטובוס נעצר בסמוך למגרש חנייה בו חנו כחצי תריסר מכוניות סיטרואן דה-שבו בשלל צבעים. עד מהרה התחלקה הקבוצה לחבורות בנות שלושה או ארבעה משתתפים והראלי יצא לדרכו. המכוניות הצבעוניות בעלות גג נפתח ובשנות השישים של המאה הקודמת היו כלי הרכב הפופולרי ביותר בצרפת. כיום סיטרואן דה-שבו היא אחת (אם לא ה') המכוניות האייקוניות ביותר של כל הזמנים. נופי דרום צרפת הציוריים חלפו ועברו בצידי הדרכים ולצהריים עצרה השיירה בטירת אסטובלון (Château d'Estoublon), טירה עתיקה מרהיבה ביופיה. בימים עבר הטירה מילאה שלל תפקידים אך תמיד עמדה במרכז תעשיית היין ושמן הזית הטיפוסיים לדרום צרפת.

בצד היקב והשמן המקומיים ניצבת מסעדה ציורית – ביסטרו מוגאדור (Bistrot Mogador), מוקפת במאות שנים של מסורת המציצות מכל קימרון. לאחר הארוחה וסיור בטירה המשיך הראלי את מסלולו כשהפעם הכיוון חזרה לאביניון.

הצללים התארכו והיום נטה לערוב ערב יום שלישי, הערב האחרון על אדמת צרפת. לעת הזאת לא מדובר היה בחבורה כי אם במשפחה מלוכדת. בארוחת הערב התארחו בני החבורה במסעדת Le Comptoir de l'Arc במרכז מונפלייה. מאחר והטיסה חזרה ארצה תוכננה להערך בשעות הצהריים של יום ד' האריכו החברים וליהגו אל תוך הלילה.

כמתוכנן, ולאחר ארוחת צהריים בנמל התעופה מארסיי פרובאנס המריאו חזרה ארצה בני החבורה, עמוסים בידע אודות תזונה אך בעיקר  בחוויות ובחברים חדשים.

אז זה מה שהיה, בעיקר גיבוש של אנשים טובים שקודם היו לקוחות ועכשיו הם גם חברים. היה כיף, וכיף שהיה, ואם תדפדפו בגליון שיצא בדיוק בעוד שנה, יש להניח שתקראו סיפור דומה, שמסתיים בדיוק בשורות אלו.

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf