OLYMPUS DIGITAL CAMERA

השקה שכזאת מוצרי איב סן ברנרד נחתו בישראל

שם הכותב/ת: איתן הנדל

צילום: שי רענן

חברת איב סן ברנרד עוסקת במכלול מוצרים לכלבים ולחתולים; תכשירי קוסמטיקה, כלים ואביזרים לטיפוח בעלי חיים ומוצרים משלימים נוספים כמו מזון בקופסאות שימורים לכלבים וחתולים, ופסלי נוי של בעלי חיים מקרמיקה.

לאחר מספר מפגשים בתערוכות ה"אינטרזו" ו"זומרק" (העוסקות בציוד ומוצרים לבעלי חיים) נוצר קשר חם וחברי של אנשי בית ארז ואיב סן ברנרד. שתי החברות מנוהלות בסגנון משפחתי ודומות מבחינות רבות. לאחר משא ומתן קצר שכלל ביקורים הדדיים של נציגים משתי החברות (משרדי איב סן ברנרד ממוקמים באיטליה – בעיירה וינצ'י שבטוסקנה, עיירת הולדתו של ליאונרדו דה וינצ'י), נחתם הסכם להפצת מוצרי החברה ע"י בית ארז בישראל. ישראל תהיה המדינה ה-34 בה מופצים מוצרי החברה לאחר אוסטרליה, בלרוס, קזחסטן ותורכיה. הפריסה הפנומנלית של מוצרי החברה אינה בכדי; תכשירי הקוסמטיקה, הכלים והאיבזור הייחודי הופכים את איב סן ברנרד לייחודית בתחום, פורצת דרך וקובעת סטנדרטים. החברה מפעילה ברחבי העולם בתי ספר לטיפוח פרוות ותספורות ובוגרי הקורסים נחשבים למובילים ולמקצועיים בתחומם.

ההשקה נקבעה ל יום שישי ה-26 לפברואר, וכוונה לקהל מקצועי וכלבני. חודש פברואר הוא אחד מחודשי החורף, ומביא עימו תמיד גשמי ברכה "לסיכום העונה". החורף השנה היה טוב מקודמו והביא עימו כמויות גשם נאות בעיקר באזורים בהם הגשם אינו אורח קבוע. נחלי הדרום שצפו קצפו ופריחה נפלאה צבעה את מרחבי הר הנגב ואת בתרונות בארי. ההכנות להשקה הלכו ותפסו תאוצה.

לקראת תאריך ההשקה התקדרו פני השמיים והתחזית בישרה על סופ"ש עם חזית קרה וגשומה במיוחד. ביום ד' בערב כשעדיין הגשם היה היכן שהוא מעל לים נראה היה שזו עוד תחזית סרק. לקראת יום ד' בצהרים השמים קדרו וקדרו וגשם דק עמד באויר. יממה שלמה היתלו בנו ארבעת רוחות השמים ואנחנו בעיצומן של ההכנות, מתפללים לטוב. ביום חמישי משעות הבוקר הגשם הגיע, מתחזק והולך לקראת שעות הערב. הרוח שרקה ושיבשה קשות את המאמצים של הצוות לתלות את הבנרים והדגלים. בשעה 19:00 סופת ברקים האירה את הרקיע באור יקרות, ולקחה עימה את אספקת החשמל למושב משמר השבעה. העלטה שנפלה היתה מוחלטת, ואנחנו גיששנו את דרכנו לאור פנסים. אחת לשעה החשמל חזר לדקות ספורות ובעוצמה נמוכה. בלית ברירה נאלצנו לנטוש את ההכנות ולחזור עם אור ראשון. הסערה היכתה כל הלילה, הופכת וקורעת שלטים, מפילה עצים והכי גרוע, לא נרגעת. לומר את האמת, פיקפוקים בדבר ההצלחה של הארוע החלו מתגנבים לליבנו…

ביום שישי בבוקר, לקראת השעה 05:00 (שהיא אגב השעה החביבה על אנשי בית ארז להתחיל את יומם) הגיע הצוות והחל לעבוד. צוות מתוגבר פנה להכין את התקרובת ולסיים את ההכנות, וצוות שני השלים את תליית הדגלים והבנרים. לקראת השעה 09:00 נראה היה שהסערה נרגעת. ההשקה ציינה גם התאריך בו מסמן בית ארז 40 שנות פעילות. הארוע הראשון שפתח את ארועי היום היה חנוכת הבנין והסרת הלוט מעל ההקדשה לזכרו של בן-ציון מילטין ז"ל, האב המייסד.

השמים נותרו קודרים אך האורחים היו סקרנים מכדי לבטל את הגעתם וכך החל זרם של מוזמנים להגיע, בתחילה זרזיף משכימים שהתגבר לכדי נהר שוצף. במהלך היום, הגב' מוניק ואן דר ואן, הטכנולוגית הראשית של החברה וספרית בעלת מוניטין בינלאומיים ערכה מדי מספר שעות הדגמה של המוצרים והציוד. כלבים מאובקי פרווה הוכנסו לאמבט בועות, פרוותם נמסכה בתכשירים הקוסמטיים של איב סן ברנרד ומוניק הסבירה את הטכניקה והטיפול. כלב הרועים של אלי היה בין ברי המזל שעבר תחת ידיה של מוניק ולאחר כשלושת רבעי השעה הוא עמד לפני בעליו עם פרווה מבהיקה שאלי נשבע שלא היתה שם מקודם…

חלל התצוגה המעוצב הלך והתמלא ועל פי אומדן כמעט רשמי בשעת השיא התברכנו ביותר מ-1000 אורחים.

המכלול המקיף של ציוד ואביזרים שספרי הכלבים יכלו למצוא רק בקטלוגים של ארצות אחרות נצצו בארונות התצוגה ועוררו התרגשות של ממש. לפני ארוחת צהריים שהוגשה לבאים הרצתה גב' ואן דר ואן לפני הבאים ופרסה לפניהם את מכלול המוצרים והשימושים השונים. הציוד שהוצג כלל מעבר למברשות ומספריים, ריהוט ואמבטיות ייחודיות שפותחו במיוחד עבור מספרות כלבים כולל ריהוט לישיבה המרופד בחומר דוחה שיער. תכשירי הקוסמטיקה של איב סן ברנרד מחולקים למשפחות על פי ייעודם. כל התכשירים מיוצרים על בסיס חומרים טבעיים בלבד. הדרך בה עושים בהם שימוש שומרת על הפרווה של הכלב או החתול בצורה המחזירה לה את ההגנה הטבעית שלה, משקמת את הצימוח הטבעי ומפחיתה בצורה משמעותית גרויי עור (בשימוש קבוע מונעת את גרויי העור והפרווה לחלוטין). את כל אלו הדגימה הגב' ואן דר ואן במחזוריות של כל כמה שעות כשהכלבים הזוכים לטיפול עמדו לאחר ייבושם זוהרים בפרוותם ה"חדשה". …"ההתלהבות מהתוצאות היא השכר הטוב ביותר שלי", הצטנעה הגב' ואן דר ואן שבחלק מהמקרים שקיבלה לידיה, רק היא לבדה יכלה לשער מה תהיה התוצאה בסיום הטיפול.

בחלל מעוצב בקפידה ניצבו להם פסלי הקרמיקה של איב סן ברנרד, בגדלים שונים מגודל טבעי ועד פסלונים בגודל שווה לכל נפש. אנשי איב סן ברנרד נהנו מההמולה וכמות הבאים הפתיעה אף אותם. נראה היה שהסקרנות והעניין שעוררו המוצרים גורמת להם קורת רוח רבה והם לא הסתירו זאת.

"תענוג אמיתי לעבוד עם אנשים שאוהבים מה שהם עושים", סיכם רמי, ש"סגר" כמה יממות של עבודה מסביב לשעון, בדומה לזוגתו ענת, לאשר ולכל הצוות. מוצרי איב סן ברנרד נחתו בישראל, ובקרוב אנו מתכננים קורס טיפוח ראשון בהנחיית אנשי איב סן ברנרד, שימו לב – מספר המקומות יוגדל…

רועי מבית ארז מונה למנהל מותג איב סן ברנרד וירכז מעתה את הטיפול במגוון המוצרים. אתם מוזמנים לפנות אליו בכל שאלה או בכל נושא לדוא"ל: royidz@gmail.com

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf