jpg_post-massive_hepatic_necrosis_07_7[1]

הפטיק של רויאל קנין

שם הכותב/ת: אורי שמעוני, יועץ תזונה, רויאל קנין

צילום:מערכת חיות הבית

חדש על המדף:

הפטיק של רויאל קנין- מזון רפואי לחתולים הסובלים מבעיות הקשורות לכבד

הכבד נחשב לבלוטה הגדולה ביותר בגוף היונקים וממלא תפקיד ראשי בחילוף החומרים וניטור מערכת הדם. הכבד אחראי בין השאר על נטרול רעלים, בניה ופירוק של שומנים וחלבונים, ייצור תרכובות המשמשות בתהליכי העיכול, הוא מבקר ומפרק תאי דם אדומים ועוד. הכבד הוא איבר חיוני להישרדות וכאשר הכבד מאבד מיעילותו ומתחיל ״לזייף״ מתחילה שרשרת של כשלים העלולה להסתיים במוות.

בצמוד לכבד ניתן למצוא את כיס המרה, בלוטה נוספת האוצרת את נוזל המרה המיוצר בכבד. נוזלי המרה חיוניים לתפקודה התקין של מערכת העיכול וכאשר הכבד במצב תקין, הוא מייצר את מיצי המרה הנאגרים בכיס המרה. כאשר מערכת העיכול של החתול נכנסת לפעולה, מופרשים נוזלי המרה אל מערכת העיכול ומסייעים בתהליך. נוזלי המרה הם בסיסיים ומתפקידם לאזן את חומציות הקיבה בתהליך העיכול. הנוזלים, עוברים במערכת הנקראת דרכי המרה. נוזלי המרה נספגים (באמצעות פעפוע) דרך דופן המעי וחוזרות אל הכבד. בתהליך זה כ-95% ממיצי המרה ממוחזרים וחוזרים אל כיס המרה. 5% מיצי המרה שאינם ממוחזרים מיוצרים ע״י הכבד. כאשר הכבד והמרה מתפקדים היטב, העיכול יעיל והחתול סופג את רכיבי המזון בצורה מיטבית.

לעתים, מתפתחים כשלים בכבד, במרה ובדרכי המרה. כשלים אלו נובעים משלל סיבות, גנטיות וירליות ואחרות. עד היום המזון הרפואי המומלץ במקרים אלו, היה מזון שהצטיין באנרגיה גבוהה בעיקר, וענה על סימפטומים דומים. בעקבות השלמת המחקר המדעי ובמקביל להשקת ההפטיק של רויאל קנין חתולים ברחבי העולם, אנו גאים להציג לפניכם את הפטיק של רויאל קנין לחתולים – הפיתרון הייעודי של רויאל קנין לחתולים הסובלים מבעיות בכבד.

הפטיק של רויאל קנין לחתולים הוא אחד מהמזונות הרפואיים החדשים אשר יושקו השנה ברחבי העולם (ובמקביל גם בישראל) נועד לחתולים הסובלים ממספר תופעות המאפיינות בעיות בכבד בניהן; דלקת בכבד, אי ספיקת כבד, כשל בכבד, דלקת בדרכי המרה, ועוד. המאפיינים של חתול הסובל מבעיות בכבד מגוונים אך לרוב יאבד את תאבונו ולרוב (ובעקבות כך) יאבד ממשקלו. כך החתול נכנס למעין מעגל כשלים בו יאבד מחיוניותו, יהפוך חלש בעקבות מיעוט המזון שיצרוך. גם השתייה תלך ותתמעט דבר שעלול להחמיר בעיות של היווצרות גבישים בשלפוחית השתן, בכליות ובדרכי המרה. היציאות תהפוכנה נדירות יותר ויותר, והחתול ילך וידעך, מתכנס בעצמו ומצבו הגופני יתדרדר וילך.

בכדי למנוע מהחתול להיכנס למעגל הרסני זה, עלינו להיות ערניים לכל שינוי במצב רוחו של החתול שלנו וכמובן למצבו הגופני. די בליטוף ובהעברת היד על גופו בכדי להבחין בשינויים כמו ירידה (או עלייה) במשקל. פניה לווטרינר שלכם תהיה צעד החיוני במקרה כזה. אם הבדיקות שיערוך הווטרינר לחתול שלכם יאשרו שהוא סובל מאחת הבעיות שתארנו להלן, בנוסף לטיפול הרפואי המתבקש הוא ירשום לחתולכם את הפטיק של רויאל קנין לחתולים; המזון הרפואי שיסייע לחתולכם בתהליך ההחלמה ויזרז את התהליך.

הפטיק של רויאל קנין לחתולים הוא מזון מרוכז מאוד ומכיל 26% חלבון המצטיין בנעכלות גבוהה במיוחד (90%) ו-22% שומן. בכדי לעודד את החתול לאכול, ולמרות התאבון שלרוב אובד, הפטיק של רויאל קנין לחתולים מצטיין בטעימות גבוהה ולא משאיר את החתול הבררן ביותר אדיש. ריכוזו של המזון מאפשר להגישו במנות קטנות; המינון המומלץ לחתול במשקל של 4 ק״ג במצב סביר הוא כ-50 גר׳ (50% מהכמות המומלצת במזונות רגילים). חתול ירוד במיוחד יקבל כ-60 גר׳ ואילו חתול הסובל מעודף משקל (לעתים בעיות בכבד יוצרות את התופעה ההפוכה) יקבל כ-40 גר׳ בלבד. המזון מופחת מלחים ונחושת בכדי למזער את הנזקים המתלווים בבעיות כבד הנובעות לריכוזיות יתר של חומרים אלו.

הפטיק של רויאל קנין לחתולים מעוצב כך שרכיבי המיקרו תזונה שבו (ויטמינים ומינרלים) מותאמים בצורה אופטימלית לסיוע בתהליך ההחלמה. נוסחאות של אנטיאוקסידנטים ייחודיות (ובמיוחד אל-קרניטין) מסייעות אף הן בהשבת החתול לכוחותיו ומסייעות לכבד להשתקם.

בנוסף מצטיין ההפטיק בתכונות היוצרות סביבה נוגדת הצטברות אבנים וגבישים בדרכי השתן.

ההפטיק לחתולים ניתן לרכישה

במרשם רפואי בלבד

במרפאות הוטרינריות

באריזות של 2 ו-4 ק״ג.

כתבות נוספות

להורדת המגזין בגרסת Pdf